Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 120. 000Ft-ért megéri ez a gép?

120. 000Ft-ért megéri ez a gép?

Figyelt kérdés

Alaplap:ASrock B75 Pro3-M

CPU:Intel Core i3-3220 3.3Ghz

Memória: 4 GB 1600 MHz DDR-III

VGA: ATI HD7750 1GB DDR-5

HDD: 500 GB 16 MB Cache Sata-III

Ház: C. Master RC-350 460W táp

ODD: LG 22x DVD író

bill+ egér



2012. dec. 6. 16:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: Mire használnád a gépet?

Az rendben van, hogy neked az az alapelved, hogy legyen "normális" alaplap, de ha többet költünk alaplapra kevesebb marad a fontosabb alkatrészekre pl.: proci, vga. Az általad ajánlott proci ugyanúgy megy egy asus sabertooth z77 -es alaplapban, mint egy 10k-s alaplapban. Főleg, ha nem akar tuningolni. Az is igaz, hogy figyelni kell a fejleszthetőségre, de a mai anyagi helyzetben nagy valószínűséggel a többség vesz egy gépet, berakja a sarokba és majd jó pár év múlva mikor már döcögnek rajta az új játékok (ha játékra veszi) akkor vesz egy új gépet (ha van pénze rá). Na most, hogy minél tovább lehessen használni az adott gépet, inkább legyen olcsóbb lap és erősebb/jobb a fontosabb alkatrészekből. Kérdezem én, miért is létfontosságú a sata3 meg az usb 3? Ma még ritkaságszámba megy, hogy valakinek usb3-as pendriveja van például. Nekem is itt figyel az usb3 de semmire se használom... Sata 3: Ez ugye csak ssd-knek lenne fontos, mert a hdd-k nem tudják kihasználni még a sata 2 nyújtotta adatátviteli sebességet sem maximálisan. Ha mindenképp szeretne a kérdező ssd-t akkor meg kéne kérdezni és 120k-s konfignál nem valószínű, hogy majd ssd-re fog költeni.

Nem mondom, hogy rossz az inteles konfig, de nem kimagasló a többihez képest, fogyasztásban elhanyagolhatóan kicsi a különbség és nem tudom mi a jobb 3 modul (6mag) vagy 2 mag (4 szál ide vagy oda).

Végezetül, nem tudom hogy csinálod, de Te mindig belekeveredsz egy vitába. Az rendben van hogy javítod az esetleges hibáinkat, de azt nem ilyen hozzáállással kéne (hogy te mindenkinél okosabb vagy és mindent jobban tudsz), hanem kicsit finomabban, hogy mi lenne ha ezt-meg ezt kicserélnénk és nem egyből odaírva "ezt a konfigot nem ajánlom, mert fapados alaplap van benne" (és mindig ugyan ezt írod...). Tőled is biztos lehet tanulni, de neked is van mit tanulnod másoktól.

2012. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Nézd azért javasolom a jobb alaplapot (ami 3-4 ezerrel többe kerül) mert az SSD-k ára folyamatosan zuhan, és nemsokára a kispénzű emberkék is meg tudják venni, mert lássuk be, nem egy rossz dolog. Egy 120k-s konfignál felesleges a 6magos erős proci, egy olyan VGA mellé amihez bőven elég egy erős 2magos ez a véleményem. Nem értem mi baj a hozzáállásommal? Tudtommal amúgy meg nem írtam sem sértőt, sem illetlent. Ha így kezdeném, hogy "ha ezt-meg ezt kicserélnénk" akkor bombáznának a kérdéssekkel, hogy miért is? Nos ezt megelőzve rögtön a lényegre térek, szerintem ezért nem kellene megharagudni. Azért írom mindig ugyanazt, mert ott a probléma. Egy gyenge alaplappal szerelt gépre nem írhatom oda, hogy rossz a táp, mikor egy normális táp van a gépben.

Egyébként egy szóval sem mondtam, hogy nincs mit tanuljak másoktól.

2012. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Attól még, hogy te azt hiszed, hogy világosan leírtad attól még nem biztos, hogy az helyes is."

Nem hiszem, tudom miket írok. Múltkor találkoztam emberkével aki nem tudta mi a hatásfok, azt hitte, hogy a táp a névleges teljesítményéből annyit tud leadni amekkora a hatásfoka. Mondanom se kell ez röhejes. Leírtam szépen a dolgokat(kapcsoltam hozzá pár linket), erre rá két napra újra elő állt a saját meséjével.


"Tudom, hogy jó gépeket szokott ajánlani de itt hibázott és kijavítottam."

Nem érted. Szerintem nem hibázott, mivel ő összerakott egy gépet amilyet ő venne adott keretből adott felhasználásra. Erre te által neki azzal, hogy az úgy nem jó(de jó, működik, és a célra tökéletes). Itt konkrétan az van, hogy találkozott kettőtök szubjektivitása(ki mit tart fontosabbnak), amit ő észre is vett, terólad ezt nem mondanám el.


"Ha figyelmesen megnézed a kérdező elképzelése fel volt vázolva csak a megfelelő alkatrészekre kellett felhívni a figyelmét. "

A kérdező elképzelése alatt nem ezt értem. Szerintem te is találkoztál már olyannal akinek volt elképzelése, összerakott valamit, de az mégse volt olyan mint amit elképzelt. Mivel nem mindenki ért hozzá, így tévedhet, szóval nem ártana a kérdezőket kifaggatni az elképzeléseikről, így az ilyen szituációk se lennének.


"de az, hogy némi hozzáértés fölényed is lenne, ezt nem vettem észre."

Ennél a kérdésnél nem is kell, itt semmi olyasmi nincs, bár téged nem nagyon láttalak itt a dolgok mélyébe turkálni, bár kitudja lehet jobban jártam.


"hűjének még akkor se ha nem ért egyet velem."

Attól én se nézek valakit hülyének azért mert a véleményünk nem közös. Mindenki más milyen, szóval hülyének azt szoktam nézni aki rászolgál.


"Hart és Panda azért "imád", mert nekik is megírom ha valami nem stimmel egy ajánlott konfiggal. "

Én még őket konfigot nem láttam ajánlani, vagy ha igen azt is csak vázlatosan.


"És ha megnézed a régebbi hozzászólásokat akkor láthatod, hogy Hart és Panda nem nagyon viselték el, ha hibáztak és valaki szóvátette."

Elviselik ők, mivel emberek így tévednek. Régebben arról volt szó, hogy nem értettél vele egyet, leírtad, de véleményük ezután se egyezett a tiéddel, ergo ők tévedtek és nem látták be azt. Szvsz te így látod.

Amúgy emlékszem az alapjára Pandával. Volt egy kérdés, hogy az adott konfigot elbírja e a Chifi CFT-650. Ekkor ajánlott Panda egy CM GX 450-et, mivel nem figyelte, hogy HD6870X2 volt a gépben. Azonkívül, hogy full terhelés kivételével(tehát ha maxon van járatva a CPU meg a VGA->csak stressz progikkal lenne ilyen helyzet) a GX 450 még így is elbírta volna az adott kártyát, de ő egyéb oko miatt ajánlott egy HD 6970-et amit úgyszintén elbírt volna. Persze szerencsétlenje mindent kapott a fejéhez, bár a kedvenceim azok voltak amikor a sima HD 6870 mellé 450wattos névleges teljesítmény mellett nem szabad tápot venni. Aztán persze az X2-höz jött a CTG-550 ajánlás. Az konkrétan 30 wattal tud többet 12V-on mint a GX 450, de ez se zavart senkit. Aztán meg jött a későbbiekben ahol is linkelve lett, hogy ez el volt sírva iponon. Az még szánalmasabb volt, főleg amikor el is olvastam a tápos idióták véleményét(azok se tudták mi az a 12V-os ág).

Szóval erről ennyit. Azt, hogy Hart miként került bele azt már nem tudom.


Na részemről lassan ennyi, elég volt a sok off :)

2012. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!