Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összeállítás?

Számítógép összeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Számítógépet szeretnék összerakni az alábbi hardverekből:


Ház: Sharkoon REX3 Economy

Alaplap: Asrock 970 Extreme 3

Processzor: AMD FX6100

VGA: Sapphire HD7850 2GB


A gép játékra lesz.

A kérdésem az lenne, hogy a fent említett hardverekkel milyen szinten lehet az újabb játékokkal játszani? Pl. egy Battlefield 3-al? Tehát milyen felbontáson/grafikával tudnám játszani az újabb játékokat?


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy milyen tápegységet ajánlanátok a géphez? (Lenne még bele szerelve + 1-2 ventilátor ha ez annyira számítana a tápnál.)


Valamint a ventilátorokhoz visszatérve... A fent említett ház megfelelő hűtést/légáramlatot biztosítana-e a hardvereknek, ahhoz hogy napi 5-6 órányi játék se okozzon semmilyen túlmelegedést?



2012. dec. 7. 19:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, ha vannak észrevételek a fent említett hardverekkel kapcsolatba, pl.: Hasonló árért lehetne, jobb minőséget vásárolni, azt megköszönném ha jeleznétek.
2012. dec. 7. 19:19
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó gép, ha tetszik a ház, jó lesz.
2012. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A gép jó lesz játékra szerintem fullon is, én FSP Hexa 400W vagy 500W tápot raknék bele. Az utolsó kérdésre nem tudom a választ, de majd jön egy hozzáértő :)
2012. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem ugyan ez a konfigom csak 1gb os változatú a vga-m,egy fps hexa 500as táp elég neki, és nekem bf3at 1920x1080 35-50fps el viszi
2012. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ilyen hardcore gamer vagy :D akkor belerakhatsz még +2 ventit.


Vagy még vannak ebben az árkategóriában ilyen házak is:


[link]

[link]

[link]

[link] (ebből van csomó színben)

2012. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem rossz, de lehetne jobbat is kihozni. mennyid van összesen a cuccokra? illetve milyen alkatrészek kellenek pontosan? csak ház, táp, alaplap, cpu meg vga? ram, hdd és odd nem kell?
2012. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

RAM-ból 8GB-ban gondolkodok hogy mekkora órajel lenne jó az jó kérdés, de még pontos elképzelés nincs. Van aki a 2x4 GB-re esküszik, van aki azt mondja, hogy a szimpla 8GB is ugyan olyan jó... Tehát az még kérdéses.

HDD jelenleg van, de majd később azt is vennék. Most inkább az lenne a fontos, hogy egy jól összehangolt hardverekből álló gépet tudjak összehozni. Tehát ne legyen az, hogy a videókártya nincs kihasználva, vagy a processzor, esetleg az alaplap kevés az összhanghoz. Illetve, hogy szépen szellőzzön a ház. Ha már szellőzés... A processzorhoz is szeretnék majd venni hűtőt, mert sokan panaszkodnak a gyári hűtőre.

Az a baj, hogy nagyon sok dolog van amit figyelembe kell itt venni..

2012. dec. 7. 20:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából a lényeg az lenne, hogy a fent említett alaplaphoz, VGA-hoz, Processzor-hoz igazodjon a többi hardver.
2012. dec. 7. 20:23
 9/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy ilyen ram-ot néztem ki magamnak:

[link]


Ha valakinek esetleg van véleménye róla, megírhatná. :)

2012. dec. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!