Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség: 4 magos proci...

Mi a különbség: 4 magos proci vagy 2 magos ami magonként két HTT egységen/szálon (? :S) dolgozik?

Figyelt kérdés
Ha pl. 2.3 orajelű a procim, és ilyen 2 magos, 2 HTT egységes, akkor egy HTT re jut 2.3 vagy 2 HTT (azaz 1 mag) osztozik azon a 2.3 on.
2012. dec. 9. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

[link]

[link]


Öszintén bevallanám hogy értelmes megfogalmazott válasszal nem tudok szolgálni,de linkekkel annál inkább.

2012. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát itt sem mondja ki konkrétan, de szerintem azt sugallja, hogy nagyjából olyan, mintha valós mag lenne mind.
2012. dec. 9. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem pont ellenkezőleg, semmi nem sugallja ezt.


Amúgy magát a kérdést se értem. Ha jól tévedek nem a technikai háttér érdekel, de ha igen akkor itt le van írva:

[link]


Amúgy mérések szerint optimális esetben is +20%-os a gyorsulás, de ritkán lassulást is okozhat.

2012. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Panda Péter ***** válasza:
0%

az erőforrások fizikailag adottak, a HT csak segít azokat optimálisan kihasználni, az ne tévesszen meg, hogy a win 2 magnak látja így, attól még messze nem 2x a teljesítmény növekedés. kb 10-15%, jó esetben 20%, rossz esetben meg lassít. tranzisztorban kb 5%-át teszi ki a magnak, szóval még így is megéri, de a sebességelőny erősen alkalmazásfüggő.


az AMD az FX-nél egy más fajta multi-threading-et használ (CMT), de ott sem lehet olyan egyszerűen mondani hogy 1 modul hány klasszikus értelemben vett magnak felel meg...

2012. dec. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem. Kár érte. :P Köszönöm a felvilágosítást.
2012. dec. 10. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!