Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » INTEL vagy az AMD jobb/megbizh...

INTEL vagy az AMD jobb/megbizhatóbb? Normális válaszokért megy a zöld!

Figyelt kérdés

Itt jelenleg egy AMD Phenom és mondjuk egy I3 vagy I5-ős procikra gondolok.

Játékokhoz kellene.

A barátom azt mondja, hogy egy 2 magos I5-ős prci erősebb, mint egy FX-6100 (6 magos) AMD proci.

Akkor röviden:

Intel vagy AMD alkalmasabb játékra?



2012. dec. 10. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én AMD párti vagyok,sokkal olcsóbbak és jobb teljesítményt nyújt mint egy túlárazott intel ;)
2012. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a márkán múlik, hanem a konkrét típuson.
2012. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 EagleHUN ***** válasza:
62%

Én ugyan jelenleg is Intelt használok, de még a régebbi 775-ös foglalatút. A CoreI sorozatoról nem halottam túl jókat (enyhén szólva el****k), és így valóban túlárazott is.

Az AMD-ről mostanában jókat hallani.

Szóval az ár érték arányt is figyelembe véve AMD.

2012. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Röviden: nem lehet válaszolni

Az I5 egy család. A barátod tudhat valamit, ha egy kijelentette.

2012. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A barátom azt mondja, hogy egy 2 magos I5-ős prci erősebb, mint egy FX-6100 (6 magos) AMD proci."


Ebben valamennyi igazság van, de csak 2 szálon erősebb a 2 magos intel, több szálon már FX a jobb mert intelnél ez "hiányzik".

Intel annyival jobb mint amennyivel drágább :)

Intelek erősebbek, de drágábbak is, meg csak a "K"-s processzorokat lehet tuningolni. (újabbaknál)


Mondjuk ha régi I5-re gondolsz, akkor szerintem (!) FX lenne erősebb 2 szálon is.


#2 +1

2012. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 650-es i5 eleve nem lett túl erős, még a maga korában sem volt az, nem hogy egy mostani AMD-hez hasonlítani. Nem lehet kijelenteni, melyik miben jobb, árban persze, hogy az AMD, de vannak tulajdonságok, amik olykor fontosabbak, mert hosszú távon visszahozza.
2012. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem FX-em van egyik barátomnak i5, ő is játszik és eddig nem panaszkodott, én is játszok és nincsen panaszom, neki egy 550Ti nekem egy 6770 van a gépben a proci mellett. Szóval ezt a kérdést nehéz eldönteni. Árban jobban kijössz egy amd-vel ha a ráfordításból indulunk ki.
2012. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint hogy ki a jobb a fiú vs lány...

Teljesitményt kell nézni nem hogy milyen márka.

AMD párti vagyok de el kel ismernem hogy INTEL erősebb!

Miért mostani fx procik nem 6 magos hanem csak 3 modulos vagyis 4 magos proci is csak 2 magos igazából...

Jelenleg akinek nincs sok pénze azt az AMD veszi mert megfelelő az is játékokra!

De az intel tovább fogja bírni majd az ujjabakat.

2012. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet megmondani. Akármilyen konfigot raksz össze, nem jársz rosszul, de pl. videószerkesztésre, komolyabb munkára inkább az Intel. Játékra viszont több,mint tökéletes az AMD, az FX szériák legalábbis.

Megmondani nem lehet, nekem i5 3570k van, amd konfigról cseréltem le( fx8120 ), a különbség leheletnyi.

2012. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A CoreI sorozatoról nem halottam túl jókat (enyhén szólva el****k), és így valóban túlárazott is. "

Szabad megtudni ezt mire alapozod, mert engem mint Sandy Bridge tulajt erősen érdekelne.


"vagyis 4 magos proci is csak 2 magos igazából... "

Látom képbe vagy CMT-vel kapcsolatba.


"de pl. videószerkesztésre, komolyabb munkára inkább az Intel."

A komolyabb munka mit takar? Ami nálam ebbe a kategóriába esik némely programnál(természetesen tisztába vagyok az összképpel) az FX teljesít jobban mint hasonló áru SB/IB.

2012. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!