Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok ajánlani egy olyan...

Tudnátok ajánlani egy olyan gépet 120 ezer forintért, ami képes highon futtatni a Battlefield 3-at 1920x1080-as felbontásban?

Figyelt kérdés
Nagyjából úgy gondolkoztam hogy egy AMD Phenom II X4 kijönne belőle, 4 Giga ram és mellé egy Ati HD7770 1Gb-os változat. Ez megfelelő? Vagy esetleg tudnátok akár az X4 helyett, akár a 7770 helyett jobbat?
2012. dec. 10. 23:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hart, hagyd rá, ezt csak nem hagyják a moderátorok. Egyértelműen provokálni akar téged...

A BF3 kezel sok ramot, amit bármikor lehet bővíteni. A Win7 tényleg 192GB-t kezel, de ez hogy a francba kerül ide? Hart, köszönöm a védést, egyedül nem akartam két szakértővel veszekedni...:)

2012. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

aqer

Tudod mi a különbség a használ és a maximálisan felismer, úgymond kezel között? A BF3-nál azt írta a kolléga, hogy használ is 6 gigát, erre te bevágod a win 7 ultimate meg 192 gigát. Gondolom most már világos a szitu.

2012. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

eredetileg arról volt szó, h jelenleg mindenre elég 4 gb és a 8gb csak parasztvakítás. az h 6gb-ot kezel, ki nem xarja le, lényegtelen. (abból az aspektusból, h 4 is bőven elég mindenre még W8 alatt is)


ez kb olyan, h a 200 nettó jó életszínvonalat biztosít, te meg rávágot a Szijjártó 2.2 milcsijét.

2012. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég olcsó a ram, és a 4 giga mindenre elég kicsit furán hangzik, persze játékoknál nem ebből lesz az emberkének gondja, de mondjuk kikapcsolt page fileokkal, játék közben nyitva hagyott böngészővel, meg a háttérben futó vírusirtóval(az alap programokon kívül) AC3-nál már belefutottam a 4 giga határába, és BF3-nál full HD felbontáson...


"az h 6gb-ot kezel, ki nem xarja le, "

Még most se érted a kezel és a kihasznál közti különbséget? A kezel az az, hogy a win 7 ultimate x64 max 192 gigáig kezel, ergo annyit ismer fel, míg a kolléga azt írta, hogy a BF3 nála 6 gigát is bezabál(kérdés mi futott a háttérbe).

2012. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

amire én ki akarok lyukadni (bár lehet nem jól fogalmaztam)h 1 bizonyos ram mennyiség felett felesleges, és értelmetlen tovább bővíteni. nem mintha fizikálisan nem lehetne, csak értelmetlen. mert ha 4 giga bőven elég, minek 8? akkor lehet akár 16 meg 32 giga is ennyi erővel, de újra kérdem, minek?


egy hatmagos proci alá is elég a 4gb. legfeljebb 2100-as ramokat nyomsz alá az 1333-as helyett.


ha 4-nek is csak 60%-át használja ki a cucc terhelés alatt akkor a 8-nak csak 30%-át, ez PÉNZPOCSÉKOLÁS, és értelmetlen. (mi haszna a 400-al is menni tudó kocsinak ha 130 a max az autópályán?)


még a renderelésnek, konvertálásnak is elég 4 gb.


persze mindenki annyit rak a gépébe amennyit akar, az ő dolga, de attól még felesleges.

2012. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk elég olcsó a ram, és a 4 giga mindenre elég kicsit furán hangzik, persze játékoknál nem ebből lesz az emberkének gondja, de mondjuk kikapcsolt page fileokkal, játék közben nyitva hagyott böngészővel, meg a háttérben futó vírusirtóval(az alap programokon kívül) AC3-nál már belefutottam a 4 giga határába, és BF3-nál full HD felbontáson... "



hát ha rákötsz 12 Full HD-s monitort,és 45 progit futtatsz egyidejűleg, renderelsz, játszol, blurayt írsz, nyomtatsz, chat-elsz, fel és letöltesz akkor igazad van, de lásd be h nem ez az általános.


meddő vita ez.

2012. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"h 1 bizonyos ram mennyiség felett felesleges, és értelmetlen tovább bővíteni. "

Ez igaz.


"mert ha 4 giga bőven elég, minek 8? akkor lehet akár 16 meg 32 giga is ennyi erővel, de újra kérdem, minek? "

A 16 meg 32 már erősen túlzó, keveseknek kell annyi. Mint írtam én "egyszerű felhasználó" is tudom a 4 giga határát feszegetni, a 8 meg a következő értelmes lépés(kivétel LGA1366-os platform), és a ramok ára is igen kedvező.


"egy hatmagos proci alá is elég a 4gb. "

A CPU magok száma és a ram mennyisége köti szoros összefüggést elmagyarázná valaki?


" legfeljebb 2100-as ramokat nyomsz alá az 1333-as helyett. "

Na ez inkább a pénzpocséklás, legtöbbeknek amúgy se hoz érezhető gyorsulást(kivétel pl APU tulajok akik az IGP-t használják vagy akik olyan programot használnak aminél ez normálisabban számít is).


"hát ha rákötsz 12 Full HD-s monitort,és 45 progit futtatsz egyidejűleg, renderelsz, játszol, blurayt írsz, nyomtatsz, chat-elsz, fel és letöltesz "

Látom mekkora "szakértővel" kerültem össze, hagyjuk is ezt a fenébe.

2012. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!