Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van állandó kékhalálom?

Miért van állandó kékhalálom?

Figyelt kérdés
Az új gépem állandóan újraindul kékhalál miatt. Most raktam újra az op rendszert (win7 home premium) de továbbra is fenn áll a problémám. Van, hogy bekapcsolás után 1 percel kidob. Légyszives segítsetek mert borzasztóan idegesítő

2012. dec. 11. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Kiír egy hibát csupa nagybetűkkel és aláhúzás-okkal (Pl IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL). Ha ez a hibaüzenet mindig ugyanaz, akkor szoftver vagy hardverhiba van (hibás telepítő, hibás driver, rosszul beállított BIOS, hibás alkatrész). Ilyenkor nehéz kitalálni, hogy mi rossz, de általában megadja, hogy melyik fájl végrehajtásakor volt hiba, jó eséllyel azzal a programmal/driverrel/eszközzel lehet gond, ami azt használja.

Ha a hiba szinte mindig más, akkor jó eséllyel hibás a memória, azt le kellene ellenőrizni memtest segítségével.

2012. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A legútóbbinál ezt írta ki: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, de kaptam már BAD_POOL_HEADER-t is. Mi lehet a baja?
2012. dec. 11. 18:34
 3/8 A kérdező kommentje:
A gépembe csak 1 db RAM kártya van, az lehet gond?
2012. dec. 11. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem gond, nekem a videó kártya miatt volt hasonló, ha megbizonyosodtál, hogy a vidi kártya, DE CSAK AKKOR!!!!

Töröld ki:

C:\windows\ [elfelejtettem tovább] \ igdkmd64.sys


Infó:

-Nekem 64 bites Win 7-em van,

-és biztosan a videó kártya okozta a kékhalált...

2012. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát memtest nem mutatott hibát szóval lehet
2012. dec. 11. 20:09
 6/8 A kérdező kommentje:
De ha kitörlöm akkor jó lesz?
2012. dec. 11. 20:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem engedi :S
2012. dec. 11. 20:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is 64 bites van
2012. dec. 11. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!