Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot vegyek?

Milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem

Következő konfig: i5-2500k gyári órajalen, de néha 4.0 ghz-en hajtva, asus 7850 dcu2 túlnyomórészt max tuning, asrock p67 extreme 4, kingston hyperx blu 8gb, samsung spinpoint f1 500gb hdd, zalman 10x extreme hűtő.


Későbbi bővítések: egy ssd-t nagyon szeretnék még bele, pár ventit a házba, és talán egy második vga, de ez nem valószínű, ameddig ez kiszolgál addig elég, aztán meg felesleges a cf, mert úgyis elavul


A meglévő rendszert egy corsair vx450 hajtja jelenleg, és bár nagyon jó, halk táp, nem tudom az előéletét, mennyit volt használva mekkora terheléssel, mennyi ideig stb, nincs már rá garancia, és egy szervizben már megemlítették, hogy nem ártana egy nagyobbat tenni bele. Azóta a gép párszor random meg is állt, se kép se hang, nem tudom a táp e, de én erre gyanúzok.


Nos: újat vennék, de milyet?

550W elég egy ilyen gépbe, vagy 650?


Márka: FSP Raider 550W vagy 650W? Gigabyte superb milyen, állítólag az is fsp fejlesztés, vagy kacsa? Vagy valami chieftec/Corsair?


Új Corsair Vs szériáról valami jót tudok mondani, vagy hanyagolandó?

Köszönöm a segítséget



2012. dec. 12. 11:03
1 2
 1/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
52%

FSP Raider 550 jó vétel lesz

de menyid van tápra? ha 15 akkor nagyon más választásod nincs is (jobb) ehhez a géphez

de amugy minöségi és hibátlan 400W os táp is elkéne hogy vigye böven

ha pl van 21ezred kb. akkor van már jópár válszték ilyen téren

pl. Be Quiet Straight Power E9 400W az egyik

2012. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

A VX450 egy elég jó táp, amíg működik addig hajtanám azt a kis szívós roh@dékot, nem hinném, hogy az lenne a gond. Ezt egyszerűen úgy tudod ellenőrizni, ha kölcsön kérsz valami nagyobb, jó tápot, és megnézed azzal is produkál e ilyen hibákat.


"és egy szervizben már megemlítették, hogy nem ártana egy nagyobbat tenni bele. "

Na igen, szervizek. Nem biztos, hogy megbízhatóak, sokszor vannak ott hülyék is. Múlt héten haver hibás tápjával kapcsolatba magyarázták el nekem, hogy a seasonic milyen kacat gyártó egy helyi szervizben.


" Gigabyte superb milyen, állítólag az is fsp fejlesztés, vagy kacsa? "

Van FSP beles, meg Acbel beles is. Az FSP-k jó minőséget képviselnek, de a giga tálalásában szépen túl vannak árazva.


"Új Corsair Vs szériáról valami jót tudok mondani, vagy hanyagolandó? "

Hú így fejből nem sok, egyágasok, meg talán valami újított CWT GPA bél került beléjük.

2012. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
11%

Corsair VS ket egy jóideig aligha tudsz venni

(ha csak nem majd külföldröl rendelsz de ott is mikor lesznek?)

.

azt irta nemtudja mikori táp és hogy volt használva azért gondoltam hogy érdemes lehet lecserélni olyankor mikor a gép olyan hibát produkál ami elégé tápra hajaz

persze bármi lehet de nem akartam anyit irni sem...

.

legjobb lene normális szervizbe elvini és átnézetni rendesen

mert így mesziröl...

.

és amugy ha rendben van táp eltudod jóárban adni és így egy új garanciálisod lesz neked

de hát te dolgod

2012. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

egyszer már csinált ilyet a gép, akkor a vga ment szét benne. Most is ez lenne a baj?


Azért gyanúzok a tápra, mert egy pár hónapos új 7850 van benne, de hát semmi se biztos, azért az szép lenne ha már rossz lenne.

És hát igen, nem tudom a tép előéletét. Az a baj, ha szervizbe viszem, úgyis azt mondják, hogy cseréljem le, mert bevételt várnak tőlem. De leshetik, itt szegeden alig van választék és ami van az is rohadt drága. De ránézetek, közi!

2012. dec. 13. 16:22
 5/11 A kérdező kommentje:

corsair VS-t már nem is egy webshopban láttam, ipon, pcx stb.


De cwt kókányt nemveszek :d

2012. dec. 13. 16:23
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

"De cwt kókányt nemveszek :d"

A CWT elég nagy beszállító, különböző minőségben, van felső kategóriás belük is, meg alsó is, olyat gyárt amit kérnek tőle.

2012. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jó de azért túlnyomórészt az olcsóbbakba raknak, corsair cx stb. Bár még minőségi cwt-t nem láttam, azért írtam, aztán lehet van nem tudom. Egyébként egy xfx pro 550 lesz szerintem.
2012. dec. 13. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

"jó de azért túlnyomórészt az olcsóbbakba raknak, corsair cx stb"

Elég sok közép kategóriás tápba is megtalálni, meg néhány felsőbe is.


"Bár még minőségi cwt-t nem láttam,"

Konkrétan nem tudom mi a baj a CWT DSAII-vel ami a mai CX-ekben van...


"azért írtam, aztán lehet van nem tudom. "

Az, hogy te nem tudod attól még valami nem lesz úgy :)

2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mindig tanul az ember valami újat :D
2012. dec. 13. 19:43
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

[link]


hát igen mobil nekem semmit nem ad ki...


sóval akkor nem éri meg árát ez? egész szép ár szerintem

2012. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!