Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen asztali gépet vegyek?...

Milyen asztali gépet vegyek? Ár limit nincs, de szeretném ésszerűen elkölteni a pénzem és felesleges extrákra nem költenék. Kb. sem tudom, hogy 50-et,150-et vagy többet kell rászánnom.

Figyelt kérdés

Használnám gyors böngészésre, netes videólejátszásra, online videónézésre, java alkalmazásokhoz, tőzsdei programokhoz (pl. Interactive Brokers Trader workstation.)Néha az online webinarokat felvenném Camtasia-val. 2db 22collos monitort kell működtetnie. HDD-m adattárolásra van, optikai meghajtó, bill., egér van. Egy kisebb SSD-t szeretnék hozzá a rendszernek.

Ehhez jó az alaplapi videókártya? Fontos még, hogy extra halk legyen.

Egy DELL Optiplex GX520-at cserélnék le (Intel Celeron 2,53GHZ, 2G RAM, Alaplapi VGA), mert a videóknál nagyon szaggat és böngészéskor is lassú.

Bocs a laikus megfogalmazásért.


2012. dec. 14. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben azt mondanám 100 000 Ft környéke vagy kicsit kevesebből egy Triniy-s rendszer(65w TDP-s) vagy egy Intel oldalról egy i3-3220T-szintén integrált grafikus vezérlővel- jöhet szóba a felhasználás alapján.
2012. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

de lehetne komplett alkatrész megnevezésekkel? Esetleg konfig leírás?

Bocs, de teljesen kínai szavak ezek nekem.

2012. dec. 14. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Például:


AMD A8 X4 5500 processzor3 év év gar. 23,926 Ft


Asus F2A85-M LE alaplap3 év év gar. 20,145 Ft


Corsair 2x2GB DDR3 1600Mhz CMX4GX3M2A1600C9 memória10 év év gar. 6,475 Ft


Fractal Design Core 1000 fekete számítógép ház3 év év gar. 11,112 Ft


FSP HEXA 400W tápegység2 év év gar. 9,588 Ft


Samsung 64GB MZ-7PC064B SSD meghajtó3 év év gar. 17,202 Ft


De le lehet cserélni még a gyári hűtőt is, hogy halkabb legyen ez +6000 Ft körül lenne, az inteles konfig nagyjából ugyanígy lenne árban 90 000 Ft szerényebb grafikus képességgel, egy b75-ös alaplappal(Asrock B75 PRO3-M) és i3-3220T-vel.


Nyilván házat olyat veszel ami tetszik, HEXA-hoz felső tápos ház jó a kábelek miatt, az alaplapok csatlakozókkal rendesen el vannak látva, DVI, HDMI, D-SUB, optikai kimenet, usb3, e-sata, Ps2, mindkét rendszer egyidejűleg képes több monitort kezelni.

2012. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

-Ezek szerint a külön videókártya csak a gamer-eknek kell?

-Az AMD-nek általában jobb a grafikus képessége, mint az Intelnek?

-Az X4 a magok számára utal? Az én igényeimhez 4 magos az "elvárás"?

-Elfelejtettem mondani, hogy a fekvő ház jobb lenne. Nem mindenáron ragaszkodom hozzá, de jobban el tudom helyezni. Ismét egy naív kérdés: A DELL optiplex házba nem rakható bele a cucc?

2012. dec. 14. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez van fekvőbe: [link]


Álló és fekvő helyzetben is lehet használni igény szerint, nem feltétlen kell négymagos cpu, de ma már ez az átlag, AMD integrált megoldása minden szempontból jobb mint az Intelé, ha kell játékra is alkalmas.

A brand gépek egyedi tervezésűek, nem hiszem hogy bele lehetne zsúfolni egy normál rendszert.

2012. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!