Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől kapcsol ki a gépem, ha...

Mitől kapcsol ki a gépem, ha játszok? Nagyon fontos (lent)

Figyelt kérdés

Eddig semmi ilyesmi gondom nem volt, de most amikor játszok egyszerúen kikapcsol a gép...........:)

proci:fx 6100

vga:hd 7750

lap: msi 760gm p-23

5gb ddr3 ram

hdd: 320 gb WD

táp: 300 w-os fsp........fekvö házas....eddig nem volt vele gond.

ha nem játszok nem kapcsol ki-

nagyon kellene a segutsék mitol kapcsolhat ki?


2012. dec. 15. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

ez a táp enyhénszólva is kicsi neki . itt írkáld be a géped pontos adatait és kiadja mekkora táp kell neki.


[link]

2012. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hány ampert tud leadni a táp a 12V-os ágán?


Első válaszoló:

Az ilyen oldalak mindig többet számolnak, 200W-nál nem fogyaszt többet ez a gép tuningmentesen.

2012. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
[link] nagyjábol kiszámoltam mennyi kell hát eléggé rezeg a léc a gépednél 276 wattot számolt ki és ez csak körülbelüli adat. ajánlom hogy próbáld ki egy 400 as táppal is és ha azzal megy akkor megvan a gond.
2012. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
hát számoljunk. a gyerek biztos nem máriózik ilyen kártyával meg egy 6 magos procival és az amd-k többet esznek, ez legalább 90 wattot eszik tehelésnél, a kártya is minimum megeszik 100 wattot ha az én 9600 gt-m megeszik maxon 93 wattot akkor ez a hd 775 es is megeszi a 100-at és még nincs benne minden és már majdnem 200 nál járunk a 300 wattos tápok még egy duplamagos coreduot meg egy 9600 gt videókarit se nagyon bírnak el, és az alaplap meg az optikai meghajtó meg még pár dolog nincs is beleszámolva
2012. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Komplikato ***** válasza:
2-es, na ja azt sokan elfelejtik megnézni a tápoknál, mit bír a 12V ág, pedig van egy csomó régi táp, mondjuk régi jó kis Enermax, ahol simán megdöglene az egész egy kisebb VGA-tól is. Meg nem véletlenül van ajánlott táp még FSP-n vagy Chieftek-en belül meg nem ajánlott.
2012. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


"akkor ez a hd 775 es is megeszi a 100-at"

Inkább a felét..


"még nincs benne minden"

A többi dolog alig fogyaszt, és azok már amúgy is az 5V-os ágról mennek.

2012. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De a gép csak 10-15 perc után kapcsol ki, de az is csak akkor ha játszok.........ha csak gilmet nézek vagy zenét hallgatok akkor sem mi nem tötténik.minden jó........akkor ez biztos hogy táp?

Már durván 2 éve megy zökkenő mentesen.... ezzel a konfiggal meg egy bő féléve mefy úgy hogy még semmi gond nem volt vele. Tegnap kezdődött amikor át akartam pakolni a gép tartalmát egy jó kis fekvőházba (gondoltam a vga-nak úgy is mindegy mert szinte nem is melegszik) át is raktam, de ott már kezdődtek a gondok, mert egy kis Princs of Persia - The Forgotten Sansa után 5 percel ki is kapcsolt..........ebbe a fekvőházba még nem volt egy venti sem.........vissza pakoltam a saját házamba, ami ugy tele van világítós ventikkel, de már így is ezt csinálja, csak nem 5 perc után.de végül mindíg ki kapcsol.

Szerintem ez a ház át pakolósdi csak egy véletlen lehet, pont most szart be a tápom.........még egyszer megjegyzem eddig 100 százalékos volt a rendszer........Köszönöm az eddigi cálaszokat..de írjatok még :)

2012. dec. 16. 10:30
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, de most nem tudok erre oda figyelni...pont plyan helyzetbe vagyok hogy még egy 5 ezer ft-os tápot se tudnék megvenni......proci nem lehet hibás, vagy vga????
2012. dec. 16. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:
ha aprocid szar akkor be sem kapcsol de ha mégis olyan a hibája hogy netán túlmelegszik akkor próbáld meg megnézni terhelésnél hogy mekkora a hőfoka, a videókártya miatt nem indul újra a gép és ki sem kapcsol hacsak nem zárlatos. így hogy mondtad azt hogy átpakolgattad, lehet hogy valamelyik tápkábelt felcseréltél, elvileg ugyanannyi áramerősségnek kell lennie mindegyik tápkábelben de ha valamikor a tápod időközben vesztett bármelyik ág áramerősségéből de azon az ágon nem volt nagy terhelés pl egy dvd író és most a videókártya kapja azt az ágat akkor lehet hogy nem tudja a táp biztosítani a megfelelő áramellátást . próbáld meg hogy átvariálod a tápcsatlakozókat hogy pl a vinyóét adod a videókarinak meg ilyenek ha ugyis csinálja akkor a tápodban ment ki valami és kevesebbet tud leadni épp elég ha százalékosan veszít mondjuk 20 % ot és már le is kapcsolja magát.
2012. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, de a vga nem kér tápot (HD 7750), másrészt meg a haveromnál kipróbáltuk a gépet úgy hogy az ö M-tech 550w-os tápját raktuk bele, de azzal is kikapcsol 1 óra Farcry-ozás után: elvileg tápom jó (hacsak az ö tápja sem öreg a gépemhez, de ez nem valószínű), próbáltuk az én kértyámat az ö gépébe az ö tápjával, de tökéletes volt a kártya.....most nálam vagy a proci szar, vagy sz alaplap, vagy ez lehet rendszer hiba???

Ha a Medal of Honor-Warfigkter-t nyomom akkor sem kapcsol ki. Amire én gyanakszok az a procin a paszta, ugyanis amikor én elöször szétszedtem akkor leszedtem a prociról a hűtést és kipucoltam a portól, de a provit azt nem vettem ki, hanem láttam hogy paszta már nincs is rajta....ez lehet a gond, hogy Farcry 3 alatt túlterhelődik és ezért kapcsol ki? Ez a kikapcsolás is olyan hogy leáll a gép, de a ventillátorok forognak, világytanak, csak a vga ventije áll-ilyenkor se restart se power-re nem reagál, főkapcsolózni kell.....szerencsére mindenre garancia van itt a helyi üzletbe, nem félek csak jó lenne ha rájönnék még is mi lehet a baja...........azaz érdekes hogyha bekapcsolom és uhy hagyom szerintem még 10 év mulva sem kapcsol ki. Most megprobálok egy ujratelepítést hátha az segít...........a célom az az lenne hogy egy hütésileg szét tuningolt fekvőházba legyen a gépem, szeretem a szolid megjelenést, erről vélemény???

2012. dec. 16. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!