Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghalt a monitorom?

Meghalt a monitorom?

Figyelt kérdés
Tegnap minden okés volt, de ma már nem akar bekapcsolni a monitorom. Videokártya jól csatlakozik, mindent megnéztem jól illeszkedik, alaplapon semmi (kondi) elváltozás. Régi CRT monitorról van szó. A gép rendesen felpörög, jól működik, csak a monitor nem ad képet, csak a led zölden villog. Néha kattan egyet, mintha be akarna kapcsolni, de semmi. Még nem tudtam más monitorral kipróbálni.

2012. dec. 17. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

velem is ez volt... egyik napról a másikra...

bekapcsoltam monitort 5mp ig ment kb. utánna márcsak néha felvillant a led és ennyi....

2012. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem villog. Egy ideje az van, hogy ha mondjuk megy a gép és kikapcsolom a monitort, akkor már nem éledt vissza. vagy ha ujraindítottam a gépet, akkor sem. SZóval "első bekapcsra" teljesen okés volt, a kép is rendben.
2012. dec. 17. 15:47
 3/6 Péter28 válasza:

Valószínűleg haldoklik a monitorod. Esetleg még a kábele lehet kontakt hibás valahol.

Csak a zöld led villog és semmi?

Ha hagyod egy ideig akkor sem kapcsol be vagy vált át a led sárgára?

2012. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vált át sárgára, mindvégig zölden villog és bizonyos időközönként kattan egyet. Olyan 1 percig szoktam hagyni, mert felhúz a dolog. Holnap lesz alkalmam más monitorral kipróbálni, remélem csak az a gond.
2012. dec. 17. 15:57
 5/6 Péter28 válasza:
Azok alapján amit leirtál szinte tuti, hogy a monitorod a ludas. Váltó relé lehet a gond frekvencia váltásnál. az húzós összegben. annyiért inkább új monitor. Vagy a másik eshetőség hogy egy kondi haldoklik benne. De ezel a hibával kicsi a lehetősége.
2012. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most meg zokszó nélkül bekapcsolt, és rendesen megy. "szerencsére" tényleg monitor a gond. Egyszerű dolgokra használom a gépet, szóval pár ezerért egy egyszerű monitort veszek a héten B tervnek ha ez végleg meghalna.
2012. dec. 17. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!