Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Packard Bell Easynote F4085...

Krisa008 kérdése:

Packard Bell Easynote F4085 vagy Samsung NP300E5C?

Figyelt kérdés

Melyiket a jobb a kettő közül, főként internetezésre, filmnézésre és alkalmanként játékok futtatására használnám.

Konfigurációk:

PACKARD BELL:

-Intel Core i3-380 2,53 Ghz

-4 GB RAM

-nVidia Geforce GT610 1 GB VGA

-500 GB HDD


SAMSUNG:

-Intel Pentium Dual Core B970 2,3 Ghz

-4 GB RAM

-750 GB HDD

-nVidia GT620M 1 GB


Véleményem szerint a Packard ár/érték arányban jobban áll, de szeretném megtudni olyanok véleményét, akik használták már valamelyiket a kettő közül, illetve kikérném hozzáértők véleményét.


Köszönöm!



2012. dec. 17. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Össze se lehet hasonlítani a két procit. PB sokkal jobb.
2012. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá, de sejtettem, valamint a 2 videókártya milyen, megbízható, normál felbontáson játékokra alkalmas?
2012. dec. 17. 22:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen ezek a videokártyák elég jók.
2012. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A Packard 25e Ft-al még olcsóbb is, akkor érdemesebb arra beruházni? Nincsenek vele egyéb gondok, gondolok itt nem megfelelő driverekre stb., semmiben sem jobb a Samsung?
2012. dec. 17. 22:51
 5/13 Berti_92 ***** válasza:

Azért ANNYIVAL nem jobb az az i3as proci (1. generációs, a pentium kb 2 évvel újabb), a videókártyája a samsungnak viszont nem kicsit jobb.

PB párti vagyok, mert általában a samsung eléggé túlárazott, itt viszont én lehet a samsungot választanám... Tárhely, videókártya nekem sokat számít, a két proci között meg nincs sok különbség amúgy. Én szerintem megéri a +25e-t, bár te tudod milyen vastag a tárcád, de hosszabb távon a Samsung ebben a párbajban sokkal jobb befektetés, megtérül a pőlusz költség.

2012. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szóval tulajdonképpen melyik proci az újabb és a jobb teljesítményű, megbízhatóbb? És a Samsung videókártyája valóban ennyivel jobb a másiknál?

2012. dec. 18. 21:38
 7/13 Berti_92 ***** válasza:

Mindkét processzor egy szinten van kb, nincs 'jobban megbízhatóbb' :) Erősebb az 13 természetesen, de nem észrevehetően, nincs sebességbéli különbség, tehát ha nem fogsz videót konvertálni, akkor nem fogsz semmit sem észlelni abból h milyen a procid :)

Viszont játékoknál nem a processzor számít ugyebár, így ott hiába van a kicsit erősebb i2, nem azon múlik, mivel a gyenegébb videokártya visszafogja.

2012. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Berti_92 ***** válasza:
i3, csak béna vagyok :D
2012. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Akkor a Samsung videókártyája annyival jobb?

Az is mérvadó, hogy ez 2 konkrét ajánlat számomra és a Samsunghoz járna egy Windows 8 op. rendszer, amire nekem, nem igazán lenne szükségem, Win7-et akarok.

A Samsungot érdemesebb választanom a videókártya miatt?

2012. dec. 18. 22:15
 10/13 Berti_92 ***** válasza:

Igen, sokkal jobb az a videokártya :)

[link]

Csak hogy tudj mihez viszonyítani, ha akarsz :)


A processzorokról:

[link]

Minden főbb adat ott van. Azért emeltem ki a phenom-ot, mert látod, kb ugyanaz mint a B970, és nekem ilyenem van (a packard bellemben :D), és simán kihajtja még a 6650m-es videókártyámat (ami erősebb kicsit mint a 630m, ami ugye erősebb a 620m-nél), szóval tök felesleges egy i3 a 610m mellé játékoknál, normál felhasználás során pedig nincs észrevehető különbség :P

2012. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!