Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vs Intel laptop. Szakmai...

AMD vs Intel laptop. Szakmai kérdések. Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

Laptopot/Notebook-ot szeretnék vásárolni. Viszont nem célom egy baromi erős gépet venni, hiszen a jelenlegi asztali gépem se valami bivaly, viszont elviszi a grafikai programokat is.


Eddig laptopvásárlásnál mindig a következő dilemma állt fent:

- Megnéztem hogy Intel-e, ha lehetett leszűkítettem, hogy csak azokat mutassa.

- Intelen belül is újabb (Sandy Bridge) Pentiumokat nézegettem.

- Megnéztem van-e benne videó-kártya. Számomra ez alap.

- Legalább 2 GB Ram.

- 500 GB körüli wincszeszter.

- Numerikus billentyűzet


Viszont szeretném magamat rágyőzni az AMD-re, jóval olcsóbb is, viszont pár dolgot nem tudok.


Mennyire megbízható?

Melyik AMD Processzor van Intel Pentium szinten?

Tényleg baromi hangos az AMD?

Valóban többet fogyaszt mint az intel?

Tényleg gyárilag felhúzzák, aminek következtében hamar tönkremehet?

Gyorsabban hevül fel mint az intel?


+ van valami amit nem írtam ki, de szintén különbség a 2 termék között?


A válaszokat előre is köszönöm! Hátha AMD-s laptopra kerül a sor :)



2012. dec. 18. 16:28
 1/3 lindmayer ***** válasza:

a fogyasztás alapján megnézheted hogy melyik mennyit fogyaszt, nagyjából ugyanannyit fogyaszt ugyanaz a kategória

a hőtermelés pedig egyenesen arányos a fogyasztás mértékével, tehát az ugyanolyan fogyasztású intles proci ugyanannyi hőt termel, mint az amd-s társa(najó lehet hogy 1-2 tized százalék különbség van)

a hűtést az asztali megoldásokkal ellentétben nem a processzor gyártója szállítja, hanem a laptop gyártója teszi bele, tehát ez is inkább a gyártótól függ(asztalin azonban ezt könnyen ki lehet cserélni)

a processzor erejéről így ltatlanban nem tudok nyilatkozni, de ezen az oldalon hotávetőleges információt lehet kapni a teljesítményükről: [link]

gondolom az alaplapi\processzorba épített videóvezérlőt szeretnéd használni, vagyis nem vennél diszkrét videókártyás laptopot, na ebben az esetben egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy az amd processzorai fényévekkel megelőzik az inteles vetélytársakat

és nem tudok gyárilag felhúzott amd-s laptopokról

2012. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dedikált videókártya érdekel. Csak rosszul írtam bele a kérdésbe.
2012. dec. 18. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Az amd nem tud hangos lenni, mivel az egy cpu-t jelent a laptopodban, a hűtő lehet csak, ami a gyártótól függ
2012. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!