Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes LCD-monitort javíttatn...

Érdemes LCD-monitort javíttatni? Vagy inkább újat vegyek?

Figyelt kérdés

Elszállt a frászba, állítólag a tápjának annyi, megnézte infós srác, de azt mondta, szerinte ennek kampec. na most ha valami monitor-szervizbe beadom, az is pár ezer Ft, és lehet h nem is lesz tökéletes, de szerinte eleve ezeket így 1 max 2 évre gyártják, mert hát így megy ez. Akkor szerintetek érdemesebb vennem egy újat 26-28-ért, mint pl javíttatni pl 5-6-ért, és akkor lehet h nem is lesz a legjobb?

Mit tennétek?

egy Philips LCD monitor 19" 190CW9 Brillance

(a hibajelenség konkrétan meg az h 1-1 fél secre villan fel az egész asztal, de aztán fél percig emgint semmi, teljesen sötét. szal lehetetlen használni, ennyi biztos. vagy esetleg van is valakinek tippje, h ilyenkor mi szokott elszállni és h érdemes-e vagy lehetséges-e fillérekből megjavíttatni? most ha csak egy akármi kondi cseréje a baj, akkor azt még én is kiforrasztom, beforrasztom, na de ha komolyabb, akkor meg eleve már a hibamegállapítás is súlyos ezrek ...)



2012. dec. 18. 16:30
 1/4 lindmayer ***** válasza:

hát az biztos hogy nem 56 ezer a szerelése, ugyanis a szervizesek 4-5 ezer forintot kérnek el 1 óra szervizelésért, és az alkatrész sem olcsó

hát én nem hinném, hogy csak 1-2 évre tervezik őket, mert például ennek is 3 év gyári garanciája van: [link]

2012. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egy kapcsolóüzemű táp javítása, 5-10 ezer Ft. között van és normális szervízek min. 6 hónap garanciát is vállalnak a munkájukra.

Egy minőségi LCD monitor tápját, még érdemes megjavíttatni (LCD panelt, már nem érné meg!)

egy 2 éves??... Philips LCD monitor 19" 190CW9 Brillance, még ma is többet ér, mint egy "noname" új, kínai gagyi...

2012. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, hát minden típust annyira terveznek, amennyire a garanciája szól. egy héttel se többre. konkrétan van közeli ismerős X gyárban, és mesélte h külön mérnök-csoport van arra, h ha valamelyik termékük netán túl menne 1 hónappal a garancián, akkor azt áttervezik, újratervezik, h mit lehet lefaragni belőle, mert az nem jó se nekik se a kereskedelemnek, szal elég egyértelmű, h a garancia idejére szólnak csak a dolgok a mai fogyasztói társadalomban sajnos.


Na de akkor legyen 5 ezer csak a szervizelés, viszont láttam 24-ért 19"-ost, és így azért már elgondolkodtató, sztem nem érdemes, de még megrágom :)

2012. dec. 18. 17:33
 4/4 A kérdező kommentje:

még annyit kérdeznék, hogy azóta az infós srác szétszedte, és szerinte a tápja szállt el, és nagyjából úgy néz ki a hiba, hogy rendesen ott van minden a monitoron, csak éppen nem látszik, mert nincs hátsó megvilágítása (csak néha 1-1 tizedmásodpercre ugrik be a fény).

elég érdekes ez így, na csak nekem ez azt sugallja, h akkor annyira kuka mégse lehet ...

nem lehet h csak valami kontakt-hiba és egy forrasztással meg is oldja, aki ért hozzá? mi a véleményetek? ja még annyit mondott a srác, hogy ha leveszem a hátulját, és mögé teszek egy lámpát, akkor látnám a monitort rendesen, mert az azt megvilágító LED-ekkel van a gubanc.


ezzel közelebb kerültünk a problémához? van ötletetek főleg arra nézve, hogy gazdaságos-e még javíttatni vagy tuti csere inkább?

2012. dec. 19. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!