Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet rögzíteni külső...

Hogyan lehet rögzíteni külső winyóra egy filmet TV-adásból?

Figyelt kérdés

A következő a nagy helyzet:


Ugye van az a bizonyos média box, amely kikódolja az adásokat, na igen ám, csak az bemegy a TV-be (scart-tal vagy HDMI-vel), és innentől kezdve lőttek a hagyományos videos vagy dvd-recorderes felvételi lehetőségeknek.

Én viszont továbbra is szeretnék olykor pár filmet felvenni.


Ha a DVD usb-s csatlakozójához csatlakoztatok egy külső winyót, akkor ezen keresztül rá tudom venni? és hogyan?


Vagy milyen egyéb módszerrel? Van scart-elosztóm, tehát van úgymond szabad scart-csatlakozási lehetőség, amire rá tudom tenni a DVD-t, és akkor azon is lejön, ami a TV-re megy a boxból, na de ha még dvd sincs (ill. csak lejátszó), akkor hogyan tudom megoldani h külső winyóra vegyek valamit?


Olyan tök jó ez a digitális technika, csak éppen semmi se működik :-( Aztán mindenki azzal jön, h ja mert csak tv-nézésre szól a szerződés, nem pedig felvételre, na meg hogy az ő felvevős média boxukat használjam persze (naná, újabb pénzért). Na de ez vicc hiszen az tud összesen pár órát, de ha én naponta akarok 2 filmet felvenni, akkor csak szükségem van valami megoldásra. Tegnap meg műszaki boltban is azt mondták, h ne is keressek már se videót se dvd-t, mert kb 2 éve nem is forgalmazzák már.


Na oké, de akkor hogyan lehetséges felvenni valamit tv-ből? valaki elmagyarázná? (a media-boxon kívül tehát!)


1, hagyományops TV esetében

2, LCD-s TV esetében (na ezen szintén van usb-s csatlakozó, akkor kérdés, hogy ide is köthetek a külső winyót? de akkor se értem, hogyan indítom a felvételt ..)


köszönöm előre is a választ, nagyon fontos lenne!


(én arra gondoltam h tehát a dvd usb-jére kötni a külső winyót, na csak hogyan indítom meg kezelem az egész felvételt, ha egyszer nem is recorder hanem csak simán player? hogy kell ezeket összekötni? valami módszer csak van ... vagy létezik h mindenki leállt a felvételekkel?)



2012. dec. 20. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A TV-n, DVD-n hiába van USB csat., ha az csak lejátszásra van, magyarul nem vesz fel a készülék, tehát sehogy!

Mint régen volt a felvevős magnó a piros gombbal, meg a sima lejátszó...

A média-box tud felvenni?

Gondolom azt meg olyat vettél, amin nincs USB csat.,...

Úgy néz ki a leírtakból, hogy be kell ruházni ehhez az igényhez.

2012. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oké, de mit kell beruházni?


egyébként a boxon HDMI-kimenet van csak, usb nincs.

VISZONT! ahogy említettem, scart-elosztóval van hozzá kötve egy DVD, aminek már van usb-csatlakozója!! így se?


(de én összességében se értem az egészet :( most ezzel az egész digitális, média-boxos dilivel az volt a cél h senki se tudjon felvenni? visszafele fejlődünk vagy mi ez most? hát eddig pont a scart-elosztó révén tudtam felvenni dvd-re is, video-ra, sőt egyikről átvenni a másikra is. Na ezzel a fantasztikus újítással meg igazából egyik se nagyon megy ... akkor még egy dolog eszembe jutott: ha egyszer a box-nak van scart és HDMI-kimenete és van scart-elosztóm, akkor olyan megoldás nem létezik, hogy a scartot usb-re alakítani valahogy, és így bele a winyóba? de most tényleg az országban senki nem vesz fel manapság filmeket? nem értem na ... )

2012. dec. 20. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyan TV-t veszel, amin van USB és felvenni is tud!

Olyan DVD-t veszel, amin van USB és felvenni is tud!

Olyan Média-boxot veszel, amin van USB és felvenni is tud!

Ezek a lehetőségek vannak, ha mindenképp USB eszközre akarsz felvenni...

Olyan kábelt , átalakítót nem kapsz, durván az az, mintha azt akarnád, hogy a vízvezetéket egy 200-as hosszabbítóval toldanád...

Gondolom a Média-box volt az utolsó vétel, ott rontottad el...

2012. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*220-as
2012. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

oké, sejtettem h kb ez lesz, szal hajrá digitális őrület ... de most komolyan, ami eddig a jó öreg analógból átment digitbe, az kb mind egy kalap xar és imádkoznak h bár kapnák vissza a régi rendszert (lásd az URH-rendszerek kontra TETRA, aztán meg suttyomban teszegetik vissza a kocsikba az analóg URH-kat ha tényleg akarnak beszélni, mivel ez as király digit rendszer cseszik működni, na de mindegy , most ez már csak a mérgelődésem)

ű

akkor maradjunk ennél a változatnál, mert ez így jelenleg rendelkezésre áll:


"Olyan DVD-t veszel, amin van USB és felvenni is tud! "


és akkor így hogyan tovább? bedugom az usb-be a külső winyót, és csak simán elindítom a felvételt?

2012. dec. 20. 10:45
 6/8 anonim válasza:
Ez az egész őrület, a mai világ agyára ment jogdíj hajszolás miatt van...Ha nem fizetsz nincs felvétel...a szolgáltatókat is belehajszolják a különféle titkosítási módokba, hogy megakadályozzák a szabad felvételt! Plussz pénzért a szolgáltató ad olyan box-ot, amin a felvett műsort vissza lehet nézni,de többségükben csak azon a box-on.A számítógépre konvertálás nem minden esetben oldható meg...
2019. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nos igen, azóta nekem is letisztult a kép kicsit.


sőt sikerült egy olyan TV-t is elcsípni, ami vesz simán külső winyóra, de aztán rejtélyes módon 3-4 nap múlva már nemk engedi lejátszani (addig viszont igen!). gondolom, akkor ezt is bele kódolták az adásba, mert abszolút csatornafüggő, hogy ezt melyiknél csinálja és melyiknél nem.

2019. máj. 9. 09:17
 8/8 anonim válasza:
A Tv távirányítójával a Tv-menűjében leírt módon tudod rögzíteni a filmeket és megnézni is a távirányító billentyűivel lehet. Előtte persze csatlakoztatni kell a Tv USB-jéhez egy külső vinyót. Ha komolyabb a tv, akkor már a vinyó csatlakoztatásakor elindul a rögzítéshez kapcsolódó eseménysor
2021. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!