Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventilátorok a gépbe?

Ventilátorok a gépbe?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy van-e külön "szívó" és "fújó" hatású ventilátor? A gépházba szeretnék ventilátorokat rakni, és ha esetleg létezik két külön fajta ventilátor, akkor olyant szereznék be, a hatékonyabb ügy érdekében.

Neten láttam valahol, ahol említettek ilyesmit, azért gondoltam, hogy rákérdezek.

Ha vannak ilyenek, akkor tudnátok ajánlani mondjuk a "szívó" fajtából egy-kettőt?



2012. dec. 24. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy a ventillátor szívó vagy fújó-e, azt az határozza meg, hogy kifele fújja vagy befele szívja a levegőt, amit meg az határoz meg, hogy hogyan szereled be. A legjobb ventillátorok az Arctic F12 PWM és az Arctic F12 PWM CO.
2012. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor például ilyen nincs is, ami jobban szív, mint a másik?
2012. dec. 24. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs! Egy venti annyit fúj, amennyit szív! :)
2012. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. dec. 24. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy ventillátor az szállítja a levegőt. Az, hogy szívja vagy fújja attól függ merre szállítja a levegőt. Azthittem, hogy csak szórakozol ezzel a kérdéssel.
2012. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TOXIC. ***** válasza:

Attól függ merre állnak a lapátok domború és homorú oldalai



Általában úgy szokták, hogy a gépház elejére raknak egyet, ami befelé szívja a gépházba a friss levegőt, a gép hátuljára pedig kifelé fújót, hogy kivigye a meleg levegőt. Aztán lehet még pluszba az oldalára, ami a gépházba viszi a friss levegőt, ugyanígy a ház tetejére is. (persze attól függ hol van neki hely a gépházon)

2012. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!