Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows7 fut a gépen.2 giga...

Windows7 fut a gépen.2 giga memoria van benne. Vettünk még bővítésképp 4 gigát, ujratelepitenénk a gépet de még csak elindulni sem hajlandó. Bekapcsoljuk és kikapcsol. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Azonos márkájú memóriát vettél mint ami eredetileg benne van ?

Jól tettétek be?

Lehet BIOS frissítés kell neki.

Speciel én vettem új memóriákat és nagyon lassan indult a gép és mikor az asztalt behozta lefagyott stb stb.

Ekkora egy boltba frissítették a bioszt + ahol be kell rakni a RAM-ot ott kitisztították és most már minden rendben. Vidd el számtechboltba !

2012. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vedd ki a ram-ot. Nézd meg a bios-ban nincs-e beállítva a dualchannel. Ha igen, akkor kapcsold ki, és tedd vissza a ram-ot.

Ez az első ötletem.

2012. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kérhetném lépésről lépésre a választ,mertanalfabéta vagyok elrontani nem akarom.
2012. dec. 29. 17:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiveszed a bővítésként vett memóriamodulokat. Gondolom így működik a gép. A BIOS beállításban van olyan, hogy dualchanel. Ebben az esetben a memóriát párban használja, és ebben az esetben nem árt ha teljesen azonos memóriák vannak a gépben. Szóval, ezt az opciót kikapcsolod, már ha egyáltalán tudja az alaplap a dualchanelt. Mented a BIOS beállításokat. Memória modulok vissza. Gép bekapcs, és térdre imához. Én ezzel indítanám a próbát. Esetleg azt is meg lehet próbálni, hogy a régi ramokat kiveszed, és csak az újakat próbálod ki. Ha csak azokkal sem megy, akkor a fenti próbát már meg sem kell csinálni.
2012. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. dec. 29. 17:57
 6/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy nem találom amit írtál nem megy.Az ujjal be sem tudom kapcsolni a gèpet.Kompatibilis ,de nem megy vele a gép.
2012. dec. 30. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor viszont lehet, hogy a RAM a hibás.

Ha nem találod a dual chanelt, akkor azt nem támogatja az alaplapod.

2012. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok.köszönöm.Holnap csere és próba ujra.
2012. dec. 30. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!