Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyát szeretnék cseréln...

GergoHD kérdése:

Videokártyát szeretnék cserélni a gépemben (konfig lent) egy ATI 7850 2gb-os kártyát szemeltem ki de kérdés hogy milyen gyártótól vegyem. Mindenképpen kell vennem egy új tápot de milyet vegyek? Valamint nem-e kevés az a bizonyos 860MHz-es GPU órajel?

Figyelt kérdés

NA a konfig következő:

-processzor: AMD Phenom II x4 965 3,4Ghz

-ram: ADATA 4gb DDR3



Előre is köszi a válaszokat.



2012. dec. 30. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát Sapphire/MSI és ASUS mind jó márkák. Amelyik olcsóbb, vagy hosszabb garanciaideje van azt válaszd.És a tápod milyen? Ha valami márkátlan (Codegen, LC power, HKC, Mercury, M-tech) hulladék, akkor cserélj minimum FSP HEXA 400W kell neki.
2012. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a kartyan a 860Mhz eleg lesz, nem minden a GPU órajel ne félj, a tobbi az elottem levo leirta :)
2012. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
táp iponon fsp aurum gold 400at vedd most bestbuy
2012. dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat igen sajnos ilyen Codegen hulladékom van :D a gépházzal együtt volt. De a 400W az nem kevés, mert megnéztem több ilyen woltage calculatort is és az ASUS-é az 550w-ot számolt ki ahogy összeraktam a gépet az MSI-é pedig 400w-ot. És amd weboldalán azt írja hogy minimum 500w-os vagy jobb táp ( [link]

De mégegyszer köszi a gyors kérdéseket. :)

2012. dec. 31. 10:08
 5/7 anonim ***** válasza:
400w elég neki, de akkor minőségi táp kell oda (FSP HEXA, FSP Aurum, Chieftec CTG)
2012. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Azért van a gyártó oldalán egy szabványos ajánlott! érték mert nem tud semmit a gyártó vagyis ha te pl. itt nem kérdezel és sehol máshol és nem is foglalkozol vele akor talán egy 500W os elviszi a konfigod bármilyen minösithetetlen vacak táp ( hogy medig az más kérdés)

vagyis ha te egy vacak 300W os ra kötnéd el sem indulna vagy nagyon rövid idön belül tönkre mene minden

.

szintén nemtudja gyártó hogy mikori és milyen is pontosa a tápod régebiek nem elég erösek a videokártyákhoz akor sem ha névleges öszteljesítményük alaján böven elkéne birniuk

.

szintén nemtudja gyártó milyen hardvereid vanak még a gépben

így egy hatalmas átlagot és általánoságot öszevetve adnak meg egy olyan teljesítményü tápot amivel már a tájékozatlan és tájékozodni nem tudó vagy nem akaró vevök is

jóval kisebb gond probléma arányal kerülnek szembe mint az emlitet 300W ós ócska táp pl.

.

böven elfogja birni 400W os minöségi táp 7850 t söt 7970 t is elviszi föleg ha semit nem tudningolsz

vagy pl vanak még extrább 400W osok is amik még egy jobbféle (de nem kiemelkedö) 600W os képeségein is túk tehetnek

2012. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ma ezzel a táp témával foglalkoztam egy keveset utánaolvastam prohardveren stb. De ami nagyon megijesztett nem a táppal kapcsolatban történt hanem az énáltalam kiszemelt kis 7800-as szériánál tapasztalható fekete képernyő random felbukkanása és kb senki sem tudhatja hogy az ő kártyája is hibás-e.
2013. jan. 1. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!