Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD videókártya hiba? SEGÍTSETEK!

AMD videókártya hiba? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
Vettem egy Dell Inspiron 15 (3521)-es laptopot, amin eredetileg Ubuntu volt. Minden további matatás nélkül felraktam a Windows 7-et, és sorba töltöttem le a szükséges drivereket, mindegyik rendben felment kivéve a videókártyaé ami egy AMD Radeon HD 7670M. Próbáltam más féle driverrel a Dell veboldaláról de semmi. Utána még egyszer újraraktam a windowst és legelőször a videókari drivert raktam fel de így sem ment. Az AMD weboldalán pedig egy Calalyst Control Center nevű programot dob ki hogyha a videókártyát kiválasztom a listából, ezt fel is telepítettem de indításkor hibaüzenettel kilép. És így persze semmiféle játék vagy nagyobb igénybevételű program nem indul el a gépen, de még az Aero témát sem engedélyezi. Egyszerűen nem tudom mit csináljak, légyszi segítsetek! Előre is köszi!

2013. jan. 1. 23:52
 1/9 anonim válasza:
Milyen az op rendszered?
2013. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:

Az nem lehet gond, hogy ha jól sejtem olyan gépről van szó, amiben integrált Intel HD videó vezérlő is, ami nem terhelt állapotban átveszi a feladatokat a Radeon HD7760M-től?

Mert akkor itt az intel chipsetet és grafikus vezérlőt mindenképpen fel kell tenni, és lehet még egyéb segédprogram is szükséges amit a DELL-től le kéne tölteni, hogy az átkapcsolás gond mentesen megtörténhessen.

Egyébként régebben nem lehetett az ATI/AMD oldaláról VGA drivert tenni sok notebookra, nem lehet csak a DELL oldalán lévő megy fel eleve?

Catalyst Control Centerhez meg W7 esetén nem árt egy .NET framework 4.5-öt telepíteni.


"Próbáltam más féle driverrel a Dell veboldaláról de semmi. "

Ezt nem értem, mi az, hogy "másféle" driverrel? Most radeon driver volt vagy nem?

2013. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi a más drivert úgy értettem, hogy az integrált HD 4000-hez.
2013. jan. 2. 00:33
 4/9 A kérdező kommentje:

A chipchet fül alatt pedig a következőkhö van driver: Intel Panther Point HM77 Chipset,

Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver,

Intel Management Engine Interface,

Realtek RTS5179 Card Reader.

És ezek közöl melyiknek van köze a videó kártyához?

2013. jan. 2. 00:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha pedig a Catalyst Control Center-t indítom el akkor pedig ezzel dob ki:

[link]

2013. jan. 2. 00:39
 6/9 Komplikato ***** válasza:
Mondjuk chipset drivert én a chipsethez gondoltam.
2013. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én is, de ahhoz nincs a dell oldalán és nem tudom hogy hol tudnék olyat találni
2013. jan. 2. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Inspiron-t vettem ugyan ilyen 7670M-es kártyával. Nekem gond nélkül felment a dell oldaláról leszedett driverekkel.

Az eszköz kezelőben van még felkiáltójeles eszköz?

A Catalyst Controll Center arra kell, hogy be tudd állítani, hogy melyik alkalmazást szeretnéd futtatni a nagy teljesítményű videókártyával, és melyiket nem. Azt be lehet állítani töltős, és akkumulátoros verzióra is.

2013. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én tegnap vettem egy ugyan ilyet, de abban HD 8730 van, Ubuntu volt rajta, felraktam a win 7-et ... rosszalkodtak a driverek, nem tudtam megcsinálni, felraktam a win8at, midnen oké volt kivéve a videókártya (a 8730)... leszedtem megint a Catalyst-ot (úgy h már telepítve volt) újra akartam telepíteni a programot. Rákattoltam, hogy egyénis, minden ki volt pipálva oké, sikeres, kérte az újraindítást, rámentem, hogy oké és azóta amikor bekapcsolom megjelnik, hogy DELL végig tölti, beugrik a win8 töltése, és amikor nyitná meg az asztalt, akkor feketeség, néha bevillan az egér majd eltűnik, megmozgatom megint megjelenik és a hálózatot jelző kis ikon (ami a jobb alsó sarokban lenne) néha be-bevillan a bal alsó sarokban. Valaki legyen szíves segítsen, neked végül hogy oldódott meg?
2013. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!