Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri játékra egy i5 3570k-t...

Megéri játékra egy i5 3570k-t venni egy fx 6300/8120 helyett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy van-e annyival jobb játékok terén mint amivel drágább pl. egy fx 6300-al szemben.

Utóbbival 60-62k-ért 4giga rammal egész jó alaplappal megvagyok, i5 pedig önmagában 54k.

Vga mellette egy hd7950 lenne, cpu még nincs meg viszont ebben a hónapban még csak az fx-re lenne pénz csak nem tudom tud-e ~20ezer forinttal többet játékok terén az i5.


2013. jan. 2. 01:59
 1/4 anonim válasza:
44%

Én a napokban vettem egy AMD FX8350-et a 8120 se sokkal rosszabb, teszteltem eddig a Far cry 3-at Battlefield 3-mat NFS MW, és GTA IV... Az összeset akadás mentesen ultra beállításokkal és fölösleges dolgokkal pl élsimítás vitte egy 50-60 fps körül. Nekem is ajánlgatták hogy i5... de miért is? ha már csak logikusan belegondolunk azért mert az Intel nem az jelenti hogy jobb is, aláírom biztosan jobb is mint az AMD, de ár/teljesítmény értékben az AMD a nyerő, én azt ajánlom vedd meg az AMD 8120-at. Logikus hiszem 8 mag, 3,60GhZ az i5 meg... az én configom amúgy

Asus m6a97 le 2.0

Corsair Vengeance 8GB 1666MhZ

AMD FX-8350

GIGABYTE Radeon HD 7950

ThermalTake Berlin 630W

WD caviar Blue 1TB

nagyjából ennyi.. semmi gond vele...

2013. jan. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eredetileg én is fx mellett döntöttem mert fullHD-ban a játékok 99%-a hasonló fps-el megy, viszont van teszt ahol proci igényesebb játékoknál nagyobb a különbség és itt arra gondolok, hogy ahogy telik az idő a különbség nehogy hamarabb elérjen oda ahol egy i5-el még bőven jó fps-em lenne az fx miatt viszont már vissza kell pár dolgot venni.

Most gondolok itt arra, hogy minimum 2 évig jó esetben 3-ig nem akarok új cpu-ra költeni és mivel ugye a vga lenne manapság játékoknál a fő döntőelem nem tudom ezt így egy fx kiszolgálja-e.

2013. jan. 2. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Az i5 még a nagy AMD Buldozert is úgy lebuldózerezi ahogy van...

Volt nekem mind a 2 fajta proci vagyis az i5 még most is van.

2013. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
oké, megveszel egy Intel 286.000-ért, azonos órajelen mint az FX-8350 csak az a különbség hogy az FX 50.000... és szerintem jobban megéri megvenni ha 2 évente is 50.000-ért egy AMD-t mint 2 évente egy intel-t 286.000-ért.. attól még hogy Intel az is el fog avulni... vagy az Intel ilyen jó hogy az nem avul el ? (:D) mert annyit dícsérik de komolyan...
2013. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!