Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet vezetékes egeret...

Totanka kérdése:

Hogy lehet vezetékes egeret vezeték nélkülivé alakítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy Zalman FG1000 vezetékes egerem. Az egyetlen probléma vele, hogy nincs vezeték nélküli kiadása, ezt szeretném átalakítani. Szétszedés után annyit látni, hogy ahova az USB kábelt tudnám kötni, ott van egy csatlakozó 5 lábbal, ebből 2 föld, 1 táp, 2 adat, mint ahogy ezt USB-nél megszokhattuk. Van itthon egy törött házú, de működőképes vezeték nélküli Genius Traveler 620 egerem, amibe belekukkantottam, de gyakorlatilag a lapja tök üres, egy IC-n, és pár kondin és ellenálláson kívül két vezeték az elemekhez, behatárolni se tudom, hogy hogyan kellene leadnia a jelet.


Arra gondoltam, hogy:


ad.1: bőven van hely a vezetékes egérben, hogy elemeket/aksit tegyek bele.

ad.2: bőven van akkora hely benne, hogy a vezeték nélküli egér nyáklapját konkrétan betegyem akár a meglévő mellé.

ad.3: hogyan kéne bekötnöm a vezeték nélküli egér jeladóját plusz az aksit lehetőleg abba az 5 lábú USB csatiba, hogy drót nélkül lássa? Vevőm a gépbe ugyancsak van hozzá.


Ja és még egy gondolat, hogy ugye mindkét egér 5 gombos, ami addig oké, csak a vezetékesen még van egy extra gomb, amivel a DPI-t tudom 3 irányba kapcsolni, ami pedig a Genius-on nincs, hogy ez okozhat e problémát?


Na szófosás vége, a segítségeteket előre is köszönöm!



2013. jan. 3. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Wifis rádió adót kell bele építeni, ami megfelel a szabványoknak.
2013. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja közbe végig olvastam a kérdést.

Kísérletezéssel.

A legtöbb egér IC je egyébként ugyan az, max más a tokozása.

Próbálgasd ki kell logikázni a bekötést.

2013. jan. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felvetődött az a megoldás is, hogy építsem át a vezeték nélküli egér lapját egy az egyben, csak sajnálnám a DPI gombot, ráadásul le kéne hozzá forrasztanom a lapról a gombokat, és dróttal áthúzatni a Zalman MÁSODIK (jól olvasod, második) házába.
2013. jan. 3. 00:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Vágd el a kábeleit :DDDDDDD


(máris vezeték nélküli)


(Vagy vegyél egy vezeték nélküli egeret és tedd rá ennek a burkolatát :D)

2013. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!