Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Véletlenül leöntöttem a...

Véletlenül leöntöttem a laptopom ásványvízzel. Mit tudok vele tenni azon kívül, hogy elviszem szervízbe?

Figyelt kérdés
Bekapcsol a gép, de a billentyűzet nem működik egyáltalán.Ezért nem tudok belépni, mert kóddal kell belépni.
2008. máj. 30. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se kapcsold be, és ne helyezd áram alá! Mivel ha belement a gépbe akkor a víz mint vezető viselkedik, és összeéghet minden. Ha garis vidd be, bár akkor elveszik a gari. Próbáld meg óvatosan szétszedni, nem tudom mennyire áztattad el, de maga a víz nem nagyon árt neki, feltéve ha jól kiszárítod. Hajászrító ajánlott. Ha jobban értesz hozzá, és nagyon elázott akkor érdemes leszedni a hűtőt és megnézni a paszta milyen állapotban van a procin. HA NEM VÁGOD AKKOR INKÁBB HAGYD! Csak szedd le a hátlapját és szárítsd ki, és hagyd úgy 1-2 napig. Azalatt tuti kiszárad, és tudod használni.
2008. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derül ki a kérdésből, hogy az eset mikor történt, de szerintem hagyni kell alaposan kiszáradni, és addig nem kapcsolgatni! Ha nem éled fel, akkor jöhet a szervíz.

Szerintem.

2008. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ma történt 2008. 05. 30án 14 óra körül.

Be volt kapcsolva mikor történt. Kikapcsoltam és utána egyszer be, hogy műkszik-e. :(

Volt hajszárító is.

Kb. meddig kell várni a száradással?

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

2008. máj. 30. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Húha és nem kapcsolt be? Mert akkor az nagy gáz. Egyébként 1nap a minimum. ha szétszedted és úgy szárítottad akkor holnap már használhatod.
2008. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De igen, bekapcsol, csak a billentyűzet nem működik :)
2008. máj. 30. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm is igy járt, csak ő kakaóval:) Házacskát formált belőle, és kitette száradni ugy 2-3 napra. Azóta működik faszán.
2008. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az aksit is ki kell szedni, szereld szét és úgy szárítsd. De ne hajszárítóval! Az alaplap ill. a proci nem melegedhet 70-80 fok fölé, különben tönkremegy!

Ha továbbra sem működik a billentyűzet, akkor ideiglenesen vegyél egy USB-set 2000 ft-ért.

2008. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia, működik már? Ha nem, itt van pár ötlet laptop újra hasznosításra :)

[link]

2008. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Működik a gép, csak a billentyűzete nem...most külső billenytyűzetet használok.Ha majd otthon leszek el kell vinnem szervízbe.
2008. jún. 6. 19:49
 10/10 anonim válasza:
30%
Örülj, hogy nem volt pénzed kolára
2010. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!