Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap leöntöttem a dell...

Tegnap leöntöttem a dell laptopomat kólával véletlenül, és ma meg már be sem kapcsol. Ki lett szárítva, de most hogyan tovább? Tudom szervíz, de mennyibe fájhat ez nekem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Legalább bekapcsolva öntötted le?:D


Hát akkor szinte biztos,hogy befolyt az alaplapra a kóla,és szép rövidzárlatot okozott.

Most szépen,tedd össze a kezed,és kezdj el imátkozni,hogy olyan über szuperül működött-e a tápegységed túláram védelme,hogy még hardver sérülés nélkül,gyorsan letudta-e kapni az áramról az alkatrészeket.

De ide 100%,hogy szervíz kell.

Árat nem tudok,de ha kiégett a rendszer,akkor egy egész laptopot kell majd venned:D

Örülök,hogy feldobhattam a napod:D

2013. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jaja be volt kapcsolva
2013. jan. 6. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:

De istenem ha egyszer egy elektronikai eszközt leöntesz valamivel akkor miért próbálod bekapcsolni?

Amikor ráöntötted,rögtön ki kellet volna húzni a tápot,meg kivenni az aksit,és írány a szervíz.

Így nagy eséllyel keresztet vethetsz rá.

2013. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
akkut ki kellett volna kapni aztán 3-4 napon át szárítani, mivel a kóla valamiféle kozmikus sugárzások hatása folytán napokig képes cseppfolyós maradni. Ráadásul utána is vezet szerintem. Már csak a cukor tartalma miatt is (szén)
2013. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anti paladin ***** válasza:

Szép munka. :) Ha mákod van "csak" az alaplap szállt el. Olyan 50e-be kerülhet a csere de a típustól függően lehet ez 100e is.

Ha nincs szerencséd a zárlat magával rántotta a többi alkatrészt is a halálba.

2013. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!