Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy ep43-ds3l gigabyte...

Ezoro kérdése:

Van egy ep43-ds3l gigabyte alaplap, rajta 6 sata bővítési lehetőséggel. Ha a 0,1,2 hely valamelyikébe teszem az eszközt, minden oké, de ha a 3,4,5, közül bármelyikbe teszem nem jelenik meg a windows xp-ben SEHOL! Engedélyezni kellene valahol?

Figyelt kérdés

A bios viszont látja mindegy hová teszem. Lehet sata-s winchester (formázott) vagy DVD író is.

Sata AHCI Mode:disabled

Sata port 0-3 Native mod: Enabled



2013. jan. 6. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0-5 ig is engedélyezd.
2013. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*3-5-ig.
2013. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de sajnos:

Nincs olyan beállítás a biosban, csak ahogy írtam:


SATA Port0-3 Native Mode [Enabled]

vagy [Disabled]

3-5-ig nincs lehetőség.

De ha úgy vesszük, akkor a 0-3 -ban benne lenne a 3. slot, ami szintén nem működik.


Talán az XP egyik gyengéje a SATA kezelése (is)? Ahogy memóriából sem tud alapból 4 gigát kezelni. Mondjuk itt azt a 3 slotot nem akarja elfogadni.

2013. jan. 7. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a 32 bites van meg neked akkor csak 4 gigás.

Bár ha a chipset driver fenn van akkor kezelnie kellene.

2013. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A memória nem izgat, mert elég a 2 giga. A SATA-hoz pedig mindennek meg kell lennie, mivel már használom a többi helyet. Kivéve azt a valamit, ami miatt a 3,4,5, nem megy.
2013. jan. 9. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy kimentek(ami előfordul a gigabyte-nál), vagy a driver hibás.

Azt mondom neked hogy valami kontakt tisztítóval, vagy alkoholos dologgal pucold meg a chipset-et.

Még egy BIOS frissítést is ajánlatos elvégezni.

De valszeg kiment.

2013. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mivel a biosban látható, így kontakt hiba nem lehet. A bios legfrisebb verziója van fent, ami nem béta verzió. Hogy működhetett-e a régi verzióval? Azt nem tudom, mert már régen frissítettem, és akkor még nem kellett plusz csatlakozási lehetőség.
2013. jan. 10. 18:12
 8/11 anonim ***** válasza:

A kontakt tisztítót nem kontakt hibára írtam.

Tudod mi az a chipset?

Az vezérli a sata csatlakozókat, USB vezérlőket stb.

Ha kicsit beporosodott(elég rendesen), vagy magas hőfokon van akkor nem működik megfelelően.

Szerintem annyi, hogy az első három port az elsődleges portok, ha nincsenek tele az elsődleges portok jelen esetben az első három, akkor a gép lekapcsolja a többi hármat, végülis minek menjenek.

Ez előfordul az inteligensebb lapoknál, de hogy ennél.

Próbáld tisztítani a chipsetet, vagy tedd tele az első hármat, és úgy próbáld a többit, majd a BIOS-ban adj nekik címet.

Magyarul a felismerés ne Auto legyen, hanem adj neki funkciót.

2013. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A hiba azért jött elő, mert 4. SATA eszközt szerettem volna betenni. Aztán jöttek a próbák. Cserélgettem őket, de semmi. A tisztítást megcsinálom alkohollal, bár kb. 2 hete már átesett egy nagytakarításon, igaz, csak fújóval.Biosban állítgattam már, sikertelenül.


Egy linux, vagy windows7 alatti működés lehet többet elárulna, csak nem szívesen áldoznám fel a rendszert.

2013. jan. 12. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig az XP-t már fújhatod.

A legtöbb alaplap és gép már nem is támogat Vista alatti windows rendszereket.

Akár az AHCI mód engedélyezését is kipróbálhatod, ha le van tiltva.

2013. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!