Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van ez a csatlakozó az...

Miért van ez a csatlakozó az alaplapokon?

Figyelt kérdés

A Tápból jön egy 4tű-s csatlakozó,rögtön a 20tű-s mellet,az alaplapomon éppen kimaradt az a 4tű hely de nem merem beleszúrni addig amig nem tudom mire szolgál...

[link]

A RAM Slotok mellet sárgával le van ragasztva,

az én tápom Cooler Master GX 450W

[link]


2013. jan. 7. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


( XMI | 2009. június 22., hétfő - 21:04 )


Hogy miért kell? Azért kell, mert eddig összesen 1 db 12V-os érintkező volt a 20-as ATX csatlakozóban, ha jól tudom akkor talán 3A terhelhetőséggel. Ez a mai alaplapokon leginkább a PCI és PCIe csatlakozók tápellátásáért felelős. A másik 4-es csatlakozó az ATX12V, egy teljesen külön ágon ad áramot a CPU-nak. A sima 20-as ATX és a 4-es ATX12V teljesen függetlenek egymástól.


Ha nincs bedugva valami "közepesen" nagyétkű grafkártya, akkor az 1db 12V-os ág el tudja látni a feladatot. Viszont, ha van, akkor kell egy második 12V-os érintkező is, ami pedig már csak a 24-es ATX csatlakozóban van meg. "Közepesen nagyétkű" = sokat fogyaszt de még éppen belefér a PCIe csatlakozó limitjébe (ami talán 75W) ezért nincs saját külön 6 pólusú tápcsatlakozó rajta.


Ez kb azt jelenti, hogy a cucc működni fog 20-as csatlakozóval, de ha nagy a terhelés, akkor nem ajánlatos így használni, mert túlmelegedhet és megolvadhat a műanyag az érintkező körül (láttam már ilyet!).

2013. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz,már értem :)
2013. jan. 7. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!