Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csökken a pendrive élettartama...

Csökken a pendrive élettartama, ha NTFS fájlrendszerre formázom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
IGEN.
2013. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Talán.


Ha lehet, indokoljatok is, abból tudok tanulni. :)

2013. jan. 7. 17:47
 4/15 anonim ***** válasza:
talán
2013. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel a pendrive-ok élettartamát az írások száma határozza meg és az NTFS fájlrendszernél többször ír a pendrive-ra az oprendszer - bizonyos naplófájlok, minden íráskor pluszban rákerülnek, míg a FAT-nál nem - ezért egyértelműen csökkenti az élettartamot...
2013. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én évek óta NTFS-ben használom a pendrivejaimat és működnek.

Egyik pl több mint 4éves. Sőt megkockáztatom, hogy meg van vagy 5 is. Rendszeresen használom (oktatási anyagokat tartok rajta)


Egyébként gondolj bele, az ssd meghajtók gyorsak, de csak FAt-ban lehet őket használni, Ezzel pont a gyorsaságuk lenne oda.

Az ssd pediglen pendrive technológia(flash)

2013. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Én évek óta NTFS-ben használom a pendrivejaimat és működnek.

Egyik pl több mint 4éves"


Az igaz, de NTFS-be használva rövidebb lesz az élettartama. Így használod mondjuk 6 évig, FAT-be meg 9 évig...


Az SSD pontosan ugyan ez a technológia, mint a pendrive, tehát akkor tudnod kell hogy az SSD gyenge pontja szintén az írás, mert ott is adott számú felülírás után dobhatod el az SSD-t és ez bizony NTFS alatt előbb bekövetkezik, ha tetszik, ha nem...



Egy kis irodalom: [link]

2013. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze azt is kalkuláld bele, hogy kevesen használnak egyáltalán 6évig egy pendrive-ot, nemhogy 9évig.

Ha bele gondolsz 9évvel ezelőtt kb 64MB-os bazinagy pendrive-ok voltak "divatban". Az volt elérhető.

Most akinek van egy olyanja FAT32-ben pont nem is ér vele semmit, mert mit tesz rá, 3RAW fotót?

2013. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jogos, csak volt egy kérdés én meg válaszoltam...

Nem minden pendrive bírja 6-9 évig. Ha egy alapból 4 évig működő pendrive-ot "felezel" meg élettartamilag egy rosszul megválasztott fájlrendszerrel... na az azért kellemetlen tud lenni...

2013. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, leírták azt is, hogy miért.

G.

2013. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!