Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Photoshophoz milyen monitort...

Photoshophoz milyen monitort érdemes venni? Matt-fényes kijelzőt, felbontás stb? Tényleg annyival jobbak az apple gépek, amennyivel többe kerülnek?

Figyelt kérdés
Általában minden fotósnál apple laptopot látok,ami kb. 500e forint egy 15"-os,aszali gépbe pedig 600e forint. A kérdés,hogy tényleg annyival szebb a képe,jobb rajta dolgozni vagy inkább "prestige" náluk? 500e Ft-ból már akaár DELL-be vagy Sonyba is lehet komoly gépet venni szerintem.

2013. jan. 8. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A dell stúdiómonitorai etalon számban mennek. Kíváncsi volnék, hány fotós jelenti esetedben azt, hogy "minden fotósnál apple laptopot látsz" ... Ja, hogy láttál életedben 1-2 ember, aki fotózott, és mindnek az volt? ...
2013. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem 1-2 embert láttam aki fotózott,hanem elég sokat már!Egy pár éve fotózom hobbyként,csak most gondolkoztam ezen a dolgon. Egyébként nem az volt a kérdés,hogy hányat,de ha megnézel egy pár profi fotóst itthon és külföldön,majd mindenkinél Apple gépet látni!
2013. jan. 8. 08:03
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Tudod mit? Vegyél Macbook Prot, ahogy szerinted kell. Jó az neked, nem fogsz csalódni!
2013. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem messze nem érik meg az Apple-k az árukat, inkább vennék egy komoly IPS paneles monitort és egy nagyon erős procis gépet. Kb 400.000FT-ból akármi kijön...
2013. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom ez elég jó lehet:


[link]

2013. jan. 8. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Ami szerintem lényeg:

-ips panel

-fullHD felbontás

-sok bemenet(D-sub,DVI,HDMI)

2013. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár a stílusod nem szimpatikus, de a belinkelt monitor jó darab.
2013. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anti paladin ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy sztem a fényes kijelzőt a mazohistáknak találták ki. "Remek" dolog ha igazgatni kell a monitort mert látsz mindent ami mögötted van.


Szubjektív, de sztem az os x kényelmesebb win 7-nél, meglehetősen hülyebiztos és hardverre optimalizált. Általában a kivitelezés is példás (általában!).


Összeségében viszont az a 20-50-100% felár az alma javára, csak az e-penisz méretében játszik szerepet.

2013. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem most egy laptop van összekötve HDMI kábellal egy másodlagos full hd monitorral,de a gépet tervezem,hogy a nyáron lecserélem,mert 2,5 éves,és ez idő alatt már észreveszem a hardveren,hogy nem az igazi pl. a CS6-hoz. Illetve egyébb okok is vannak. A monitor nem régi,de gondoltam,hogy átrakom a gyerekhez és vennék egy másikat.

Azt gondolom,hogy 250e körül lehet már venni jó laptopot( a mobilitás miatt) monitort meg max 100e körül gondoltam.

2013. jan. 8. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:
EIZO CG303W
2013. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!