Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném fejleszteni a...

Szeretném fejleszteni a gépemet, lent leírtam milyen irányba gondolom, szerintetek optimális-e a fejlesztés?

Figyelt kérdés

Alaplap: Gigabyte GA-EX58-UD3R v1.6

CPU: Intel Core i7 920 D0-ás 2,67ghz, de megy akár 4 ghz-en is!

Ram: 3x1GB Corsair Dominator 1600mhz ( ezt fejleszteném, de mivel az alaplapomon, csak 4 foglalat van és a Triple-Channel-t ki akarom használni, ezért úgy gondoltam, hogy 3x2GB-ra vagy 3x4 GB-ra cserélem, illetve még azt kérdezném, hogy elég-e a 6GB, vagy legyen-e inkább 12?)

VGA: Sapphire HD5850 ( gondoltam őt is cserélném, amit kinéztem egy Sapphire HD7870 60 körül már kapható)

TÁP: Chieftec AB-A 550W ( szerintem ő maradni fog )

Winchester: Samsung Sinpoint F1 1TB 7200 RPM ( azon gondolkodtam, hogy veszek mellé egy ssd-t elsődleges meghajtónak, érdemes-e? egyik ismerősömnél láttam az SSD "erejét" a rajta lévő programok iszonyat gyorsan töltődnek)

Kb. ezekre a fejlesztésekre gondoltam, ha valakinek van jó ötlete szívesen hallgatom!



2013. jan. 10. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsődleges meghajtónak az 1 terás merevlemezt nem tartom jó ötletnek, helyette jöhet az ssd-ahogy ezt írod is. A videokártyához ne nyúlj hozzá, az maradhat, gyakorlatilag semmi nem indokolja a váltást/cserét. Nagyon jól el lehet lenni azzal a teljesítménnyel amit az a kártya nyújt. A ramokat érdemes lenne lecserélni, a 3x2Gb az bőven megfelelő, felesleges többet-még 64bites os esetén is.
2013. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A terrás vinyó már megvan, mellés szeretném az SSD-t, lehet félreérthetően írtam. A VGA cserére azért gondoltam, mert 1920x1080-ban már itt-ott elvesztette az erejét: lásd Far Cry 3, persze kis kompromisszummal megoldható volt. Amúgy nagyon köszönöm a választ! :)
2013. jan. 10. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom hogy értetted, az 1 terás merevlemezt jobb lenne dokkolóba tenni, és csak akkor járatni ha éppen adatot másolsz róla (ISO, egyebek) . Elég kellemetlen érzés az ha 900GB-nyi adatod elveszik. A videokártya szerintem ettől függetlenül még maradhat, kis kompromiszummal de még mindig bőven használható, egy újabb kártyától nem kapnál annyi pluszt hogy megérje a váltás.
2013. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mégegyszer!
2013. jan. 10. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!