Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép összeszerelésben tudnátok...

Gép összeszerelésben tudnátok segíteni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy PC configot.

Először gondoltam majd összeszereltetem az Ipon-nál, de az a gondom ezzel, hogy így sosem fogom megtanulni, hogy valójában, hogyan is kell csinálni.


Alapvető dolgokat tudok, például a tápegység, memória, videokártya... beszerelését, de a kábelezését már nem annyira, kábelezésnél valószínűleg csak a teljesen egyértelmű dolgokat tudnám bekötni, de ha már a tápból egy kábelt az alaplap egy kis kiálló pöckébe kéne bedugni akkor, azt már nemigazán tudnám, hogy melyiket hova.


Arra lennék kíváncsi, hogy az alaplapon feltüntetett jelzések, rövid szövegek, (egy bizonyos csatlakozási helynél), vajon egyértelmű-e annyira, vagy nyújt-e olyan segítséget, hogy egy ilyen téren kezdő számárai is segítséget nyújtson.


Másik kérdés, vagy-inkább kérés, hogy hogy van ez az egész processzor dolog? Tudom, hogy adnak a dobozba egy processzort, egy hűtőbordát, és egy ventilátort, azt-is, hogy hol és hogyan kell megfelelően bezsírozni a processzort. Azt az alapvető dolgot nem-tudom, hogy ez hogyan csatlakozik az alaplaphoz... oda kell csavarozni, vagy be kell pattintani?


Alaplap:


[link]


Köszönöm szépen előre is a válaszotokat, remélem tanulok valamit, és ha nem is egyből ezt, de majd egyszer jómagam egyedül össze fogok tudni rakni egy gépet, a legelejétől kezdve, a feltelepített operációs rendszerig.


Minden jót!



2013. jan. 11. 16:15
 1/5 anti paladin ***** válasza:

A proci beszerelése a világ legegyszerűbb dolga. Az alaplap kézikönyvében szépen ilusztrálva is lesz. Egyszerűbb mint itt magyarázgatni. Ne tarts tőle, gyerekjáték.


A tápcsatik kialakítása olyan hogy mindent csak oda dughatsz ahova való.


Az alaplapi jumperek mindegyikéhez odaraknak valami kis rövidítést amik magyarázatát szintén megtalálod a kézikönyvben.


Nagy hibát nem tudsz elkövetni ha odafigyelsz.

2013. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, szóval érdemes itthon szépen minden alkatrészt kipakolni, és odafigyelve összerakni, ha meg nagyon béna lennék, beviszem egy szervizbe (lehetőleg olyanba, ahol nem kérnek több tízezer forintot érte) és összeszereltetem. Bár bízok benne, és szerintem vagyok annyira talpraesett, hogy nem lesz szükség a második variációra.
2013. jan. 11. 16:42
 3/5 anti paladin ***** válasza:
81%

Persze, nem veszítesz semmit azzal, h megpróbálod. Nem kell túlmisztifikálni, csak el kell olvasni a kézikönyvet és ha valamit nem értesz, gugli segít.

Vagy a gyakorikérdések :)

2013. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nemhiába van neked 80%-od!
2013. jan. 11. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!