Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte lapok tényleg olyan...

Gigabyte lapok tényleg olyan rosszak mint ahogy azt hallani sok felől?

Figyelt kérdés

Van nekem egy ASRock p67 extreme 4 deszkám, de nem kell nekem ilyen über sli-s lap, elég eyg kisebb tudású is, ezért eladnám és vennék egy z77-es lapot.


Gigabyte ga-z77-d3h és ASRock z77 pro3 a két fő kiszemelt, esetleg egy MSI z77a-g43 de ez már pár ezer Forinttal kiesik a keretemből.


Giga egyre szimpatikusabb, de nem tudok dönteni a sok mendemonda miatt. Tesztekben is többnyire jól szerepel.


Ti melyiket vennétek?



2013. jan. 11. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Asrock Pro4-re nincs pénz?
2013. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy még nem tudom. Minden annak a függvénye, hogy mennyiért tudok a jelenlegitől megszabadulni. Ha jó áron eltudom adni, pl 25 ezer akkor kiszélesedik a lapok köre.


Ha mondjuk ez így lesz 25-ig mi a legjobb választás. Egyébként mindezektől függetlenül gigák tényleg gagyik?

2013. jan. 11. 21:09
 3/9 A kérdező kommentje:
de ha nem akkor marad a fenti 3 darab azok közül melyik.
2013. jan. 11. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Háát.

Úgy olvasd el ezt,hogy én szívből gyűlölöm a gigabyte-ot(és nem csak a mende-mondák miatt).

Alaplapokról csak rosszat lehet hallani.

Nem arról van szó,hogy a tiéd be fog dögleni,ez tuti!

Mert lehet,hogy 10 évig kihúzza hiba nélkül,meglehet.

Csakhogy a tönkremenési ráta számít vásárlásnál,és az nem elég szép.

Egy codegen 700 wattos(ami a valóságba max 400 Watt) táp is kibírhatja 5 évig is akár,de attól még nem fogunk codegen tápokat ajánlani.


Én nekem már volt tapasztalatom gigabyte-al.

Igaz Nvidia videókártya úton.

1 év után beszart.

A rossz hűtés miatt.

Nem miattam,rosszul tudta hűteni a videókártyát,én meg tudatlan gyerekként naívan folyamatosan terhelgettem.

1 év után megelégelte az átlag 90 fokot és vége.


Persze egyből elismerte a gigabyte,hogy ők kurták el,garanciásan vissza is vették.

2 hónapot(!!!) kellett várni,mire kaptam kártyát(voltak annyira aranyosak,hogy a sok várakozásért cserébe,egy szériával nagyobb kártyát adtak,de ezek után,én úgy távolodtam az nvidiától,meg a gigabyte-tól,hogy közelébe nem megyek többet,nem érdekel,ez belémrögzült.)

Akkor az eladó beleragott egy ati kártyát a gépbe,hogy addig a 2 hónap alatt is(akkor még nem tudtuk,hogy ennyi idő,max 2 hetet mondtak),tudjak valamivel játszani.

Azóta AMD/ATI vásárló vagyok,és semmi bajom nincs.

Alaplapnak pedig tapasztalatból tudom ajánlani az Asrockot(nem olyan ősrégen alakult gyártó mint pl az Asus,mert pl az asrock az asusból jött létre,de attól nagyon is minőségi alaplapokat gyártanak).

2013. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de ezel nem tudom mit nyersz


mert ez csak veszteség


már most vesztel áron egy olcsóbb lapot veszel az késöbb még olcsóbb lesz...


talán MSI z77a-g43 t venném fentiek közül


hát elméletileg Ivy Bridge s Gigabyte lapokal már nincs baj

2013. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gigabyte vga t én sem vennék igaz akkor sem ha nem lenének gondok velük valahogy az új dizánja nem tetszik


meg a régi is elmarad a többi zászlóshajó dizájnához képest és melesleg teljesitéséhez képest is (PowerColor VorteX pl.)

2013. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ASRock-al van tapasztalatom, most is ugye ilyen van és az előző gépemben is asrock ment, 10 év után mondjuk kilehelte ugyan a lelkét de nem volt vele semmi gond (s478-ról van szó), és utódnak is asrockot vettem.


Akkor giga kilőve marad MSI g43 meg asrock pro3.

Szívem szerint Asus lapot vennék mert vga-m is asus (elég jó), de nagyon drágák.

2013. jan. 11. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Egerekben,hangszórókban elég jó a gigabyte
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hangszórókat passzolom (bár most vettem egy Logi x530-at elég fasza :D ), de egerek táján nem a legjobbak. Nem borzalmasan vacak, de egy OEM-ből kukázó gyártó mint a Cooler Master, Ozone és társai.
2013. jan. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!