Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Félbe szakitottam a bios...

Félbe szakitottam a bios frissítést és azóta nincs kép bekapcsoláskor csak sípol a gép, mit csináljak hogy legyen kép?

Figyelt kérdés

Asrock 970 pro3

P 1.30 bios volt rajta

lehet hogy kuka az egész gép?


2013. jan. 13. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ennyire értesz hozzá és egyből BIOS frissítés. Ügyes. Vidd szervizbe! Ne ronts tovább a helyzeten!
2013. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Légyszi inkább segíts!

Értek hozzá, amúgy ne direkt szakítottam félbe

Ehhez a pendrive-os bios frissítéshez nem értek

2013. jan. 13. 21:28
 13/20 anonim ***** válasza:

"De hogy frissítsem amikor nincs egyáltalán kép csak sípol"


Letöltöd az 1.60-as BIOS-t a netről, felrakod egy pendrivera (az a biztos, ha csak ez van rajta, de ne zip/rar legyen, valószinűleg .bin kiterjesztése lesz), bedugod ezt a pendriveot egy 2.0-s USB portba (csak arról működik a manual szerint), bekapcsolod vársz, elvileg befrissíti. A manual legalábbis ezt írja megjegyzésnek a "Crashless BIOS" meghatározásának.

2013. jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De amit én telepítettem az egy exe file volt. Nem tudnál küldeni egyet az én alaplapomhoz? Pendrive-ra csak simán rá kell másolni? nem kell egy mappába tenni?
2013. jan. 14. 11:42
 15/20 anonim ***** válasza:

Pont az a lényeg, hogy NE legyen mappában. Ezt töltsd le és csomagold ki a pendrive-ra:

[link]

970P31.60 lesz a fájl neve.


Előtte nézd meg, hogy biztosan ilyen-e az alaplapod:

[link]

A pendrive USB 2.0 portban legyen. Manual 11. oldal:


"ASRock Crashless BIOS allows users to update their BIOS without fear of failing. If power loss occurs during the BIOS update process, ASRock Crashless BIOS will automatically finish the BIOS update procedure after regaining power. Please note that BIOS fi les need to be placed in the root directory of your USB disk. Only USB2.0 ports support this feature."

Tudom, hogy te szakítottad meg a flash-elést (resettel?), de ez olyan, mint az áramszünet.

2013. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
ezt a frissítést úgyis meg lehet csinálni aha bekapcsolásnál nincs egyáltalán kép és csak sípol a gép?
2013. jan. 14. 12:00
 17/20 A kérdező kommentje:
Ráraktam a pendrive-ra a fájl-t bedugtam a rossz gépbe bekapcsoltam és továbra sincs kép és csak sípol. lehet inkább veszek egy új alaplapot
2013. jan. 14. 12:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Mielőtt kidobod, az USB-s dologhoz annyit nézz meg, hogy a pendrive FAT32 vagy NTFS-re van-e formázva. FAT32-nek kéne lennie, NTFS-sel nem jó.
2013. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

fat 32-re volt formázva ra masoltam a file-t aminek a vége 60 beraktam a rossz biosos gépbe és tovabbra se volt kép és csak sipolt

de már mimdegy rendeltem egy másik lapot nem tudod hogy hol lehetne eladni ezt a lapot?

2013. jan. 15. 00:31
 20/20 A kérdező kommentje:
miután beszereltem az új lapot úgy ahogy kell bekapcsolaakor kellhogy legyen kép vagy valamit be kell majd állitani?
2013. jan. 15. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!