Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek...

Milyen processzort vegyek játékra 30k körül szánnék rá? elképzelésem fx6100-vagy6300 de mondják hogy i3 erősebb de szerintem nem amd f6100 mindenben erősebb mint egy i3. Ti mitvennétek nemcsak ez a kettő proci közül választok.

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mindenben nem, több dolog szól az i3 mellett is, egyébként én FX-6300-at vennék ebben az árkategóriában.
2013. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Játékra még FX6100 at is inkább venék mint i3 3240 -t

.

+1 FX6300

hoszútávon FX nek meg kel térülnie majd

i3 meg max ugy fog megtérülni hogy havi 50Ft al kisebb lesz a villany számla, hát sok értelme lene

2013. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az i3 erősebb lehet, ha csak 1 vagy 2 szálon kell dolgozni, más esetben az FX jóval gyorsabb. Az FX-6300 sztem elég jó roci, abban nyugodtan lehet gondolkodni, 33k-ért nem rossz választás.

Itt van 33 teszt, amikben van szintetikus meg rendes mérés is, 1 szálas meg több magot kihasználó is. Van benne két játék is (Diablo, Skyrim) azoknál az FX-6300 a jobb. A 33 tesztből vagy húszat az FX nyer és van egy csomó döntetlen vagy döntetlen közeli eredmény is, illetve van 3 teszt, ahol az i3 jelentősebben meglép (ezek valószínűleg 1 szálat használó tesztek...ilyen a Cinebench 1 szálú tesztje és a Mozzila Javascript bench...a Sysmark tesztet szereti nyomatni az Anand, mert az egy Intel procikat túlpontozó szintetikus bencsmárk...érdekes is, hogy a 7 sysmark tesztből hármat az i3 nyer kicsivel, kettőben közel döntetlen az állás és csak kettőnél húz el valamennyire az FX). Egy régebbi Prohardveres teszt szerint az i3 átlagteljesítménye egy Phenom II X4 955-tel közel azonos szintű (1-2 szálon az i3 jobb, 4 szálon a Phenom). Az X4 955-nél egy FX-6300 átlagosan 35-40%-kal jobb.

Az FX-6300 alapfeszkón 4GHz órajelen is jól érzi magát, alig melegszik vagy fogyaszt többet ilyenkor és a Turbo Core-ra sincs szükség. A teljesítménye így további 14%-t javul több szálon.

Nem rossz proci az i3 sem, remek fogyasztás, remek teljesítmény 2 szálon plusz a HT is rásegíthet, de szerintem túlárazott. 24k-ért például lehet kapni Phenom II X4 965 BE procit is, annyiért az is ajándék. Egy picit meghúzva meg nem olyan rossz az még ma sem, főleg annyi pénzért...


i3 3220 vs FX-6300:

[link]

2013. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azért hogy intel párti vagyok vagy sem de ha megnevezünk egy amd procit és összehasonlítjuk egy általános kifejezéssel I3 messzemenő következtetést nem lehet levonni.
2013. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fenti teszt összesítőnél figyelni kell, hogy van amikor a nagyobb csúszka a jobb (Higher is better) vagy ha időre ment a teszt, akkor a rövidebb csúszka a jobb (lower is better). Ahol ott van a teszt nevében, hogy single threaded, az biztosan csak 1 szálon futott (POV-Ray, Cinebench 10 és Cinebench 11.5-nél is van single meg multi mérés).
2013. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4

direkt ezért irtam a legerösebb és legújabb i3 at a leggyengébb fx6 elenében és ígyis fx6 ot veném inkább

(ár különbség is van de az most mindegy, meg tuning potencia)

77% os mester szerintem minden részletében kifejtete kérdezö

ezután már csak el kel döntened mit is szeretnél

roszúl nem fogsz járni i3 al sem szóval anyira ettöl nem kel agódnod

meg aztán procit le is lehet cserélni késöbb:) (i5 használtan majd ha gondod és szükség van rá)

2013. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2015. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!