Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az összes "AMD Phenom II x4...

Az összes "AMD Phenom II x4 9xx" processzornak hangos a gyári hűtője?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam, hogy a Phenom II x4 965 Black Edition gyári hűtője feltűnően hangos. Ez vonatkozik a 955 és 945 számú példányokra is?

2013. jan. 14. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem Phenom II x4 965 Black Edition van gyári hűtővel. Egyáltalán nem olyan vészes a hangja, mint amilyennek leírják.
2013. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

95W TDP s AMD prociknak más a gyári hütöje mint a 125W TDP s prociknak

ezért lehet különbség általánoságban

.

mindentöl függ a zajszint és elég relativ : mindenkinek más a türéshatára

.

irtam egy csómot róla de mobil kitörölte így nem irom le megint...

2013. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:

A gyári hűtők tervezésekor nem a kényelem, csend a fő szempont, hanem minél olcsóbban kihozni egy olyan hűtést ami épp elég az adott procira.

Ennek megfelelően, ha terhelést kap a proci, a nem túl nagy borda miatt bizony felmehet a venti fordulatszáma 2000-ig, olyan 25-30 dB-ig.

Az hangos. :)

2013. jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Inkább 25-30dB épp türhetö még általanoságban

.

hiszen ilyen hangosra a külsö gyártótol származó extra kialakitású tuning hütök is felhangosodnak max fordulaton

még sem igazán zavaró tesztelök alapján sem

gyári hütö akár 4000rmp körülire is fel mehet söt régiek még 5-6ezer körülire is felmentek

nos és dB terén igen csak 40-50dB is a "minimum" ilyenkor

persze gépház le is foghatja és fel is hangosíthatja ha zörgös típús

2013. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anti paladin ***** válasza:

Pontosan nem tudom, még a videokarikon sem hagytam fenn a gyári hűtést. Procin meg aztán pláne.

Embere válogatja. :) 20 dB fölött már inkább fülest húztam. Én inkább a 30-at tartom a lélektani határnak de ez nagyon sok mindentől függ.


Azt hiszem, a 95 W feletti procik teljes terhelésénél elmondható, h a gyári hűtés hangos.

2013. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is hangos volt. Most is az a hűtő van rajta, de az alaplap elég jól kezeli a fordulatszámát. Csak 55 C fölött engedem max. fordulatszámon menni. Így elviselhető, mert így csak játék közben megy fel ennyire - akkor meg úgysem arra figyelek.
2013. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!