Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD+R megírt lemezt nem olvas...

DVD+R megírt lemezt nem olvas be semmi. Valami megoldás az adatok mentéséről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja a laptopról fényképeimet kiírtam a fényképeket,amiket szerettem volna visszanézni,csakhogy a drága gépem nem hajlandó beolvasni.Azt hittem az ideg szétvet,mert kiírás után már töröltem is a képeket,így ha a lemezekről nem lehet valahogy elmenteni a képeket,akkor végleg elfelejthetem.Esetleg tudna nekem valaki segíteni?Reménykedhetek még abban,hogy a képeim meglesznek?
2013. jan. 14. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A lemezt próbáld egy másik gépen beolvasni. Mit ír ki rá?? Üres??


Esetleg egy próbát megérne adatvisszaállítást végezni a laptopon ezzel: [link]

2013. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán. Ha szerencséd van.

Szerencsére az optikai tárak általában nem egy pillanat alatt mennek tönkre.

A meghajtók sem egyformák, meg lehet próbálni más meghajtóval (értelemszerűen más gépnél), hogy olvassa-e.

Próbálkozhatsz az isobusterrel: [link] én még nem használtam, de több ismerősöm is dícsérte, hogy sérült, olvashatatlan cd-it, dvd-it megmentette vele.

Másik lehetőség, nem tudom, jelen esetben használható-e, de egy próbát megér.

[link]

És: menteni, menteni, menteni!

Ami csak 1 példányban van meg, ráadásul egyetlen optikai adathordozón, az SOHA nem lesz biztonságban, és mérget vehetsz rá, hogy 10 év múlva nagy részükre keresztet vethetsz.

[link]

Ami egy kicsit is fontos, és nem pótolható, arról minimum 2 példányod legyen! Tudom, hogy ez most eső után köpönyeg, de a későbbiekben sok kellemetlenséget elkerülhetsz, ha rendszeresen mentesz.

2013. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szerencsére még tegnap este megpróbálkoztam öcsém gépénél,ami hála az égnek minden gond nélkül beolvasta miind a két lemezt.Ez azért érdekes,mert a laptoppal írtam ki,az mégsem olvassa be,de az asztali gép viszont igen.:)
2013. jan. 15. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!