Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel lehet csökkenteni a CPU hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
Egy Asus X5DAF-ról van szó, a napokban feltűnt, hogy erősen pörögnek a ventik a notebookomban amikor kihasználom, azóta ha csak netezek már akkor 58-60°C -on van alapból, jelzi a Speedfan és sok más program hogy ég a CPU. Vettem egy ilyet: [link] de arra lennék kíváncsi hogy esetleg van-e valami beállítás, program hogy csökkentsem a hőmérsékletét?
2013. jan. 14. 21:15
 1/6 Mr. V. ***** válasza:
Az alaplapokhoz vagy CPU-hoz szoktak kiadni beállító, tuningoló progikat. Azzal lehet lassítani a CPU-t. A legtöbb modern gép automatán tudja szabályozni és üresjáratban nem pörög a 2GHz-es, hanem csak 0,5GHz-en megy. Csak ilyen lassítós módon lehet a hőmérsékletét csökkenteni szoftveresen.
2013. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Am hát szerintem vidd el valahova vagy nézd meg te és takarísd ki. Am program nincs mert semmi köze hozzá. És lehet hogy elromlott a prcid hűtöje.
2013. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki kell pucolni a belsejét.
2013. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Hozzászóló: Milyen programmal szokták ezt beállítani?

2. és 3. Hozzászóló: Mivel videókártya és inverter csere már volt benne és van még rajtuk garancia így nem szívesen szedném szét, és szervízbe se nagyon vinném!

2013. jan. 14. 21:30
 5/6 Mr. V. ***** válasza:
Most konkrétat nem tudok mondani. Asus alaplapokhoz pl. az AI Booster volt régen, ami ingyenes. Fizetős van, ami többet tud, de annak most nem tudom a nevét, nem az én gépemen szoktam használni.
2013. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mr. V. ***** válasza:
Rightmark CPU speed utility az említett fizetős progi neve.
2013. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!