Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért érdemesebb intel i5...

Miért érdemesebb intel i5 procit venni, mint egy amd athlon II x4-et?

Figyelt kérdés
Nézegettem neten, és olvasgattam, hogy az intel processzorok ról szóló istenítéseket. Értem, hogy erősebbek, de érdemi különbséget nem látok köztük, amiért az intel kb másfélszer annyiba kerül. Értem, hogy gyorsabb pl egy video renderelés, de aki csak játékra használja, annak miért kéne i5?

2013. jan. 16. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy árkategória a kettő. Értelmetlen az összehasonlítás.

A kérdésre válaszolva: Aki játékra használja a gépét, és nem "csak" 150k-ja van rá, hanem 250-300k az már bele fogja pakolni az i5-öt, egyrészt mert belefér, másrészt mert erősebb harmadrészt pedig azért, mert még évek múlva is megfelelő lesz játékok mellé.

2013. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Osynho ***** válasza:
100%
Csúcskategóriás vga-k, illetve cf/sli rendszerek mellé nem árt egy i5. Meg aki komolyabb dolgokra használja, 3d renderelés, cad, filmvágás, konvertálás, ilyenek, azoknak nagyon nem mindegy, hogy milyen a proci.
2013. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Aki pl. Fligh Simulator X egyéb szimulátorok

Stratégiák,

MMO és egyéb nagyon sok játékos multiplayer el játszik

oda bizony nagyon kevés is lehet egy Ahtlon x4

.

amugy ezt forditva is lehet kérdezni

igaz te most AMD javára kérdeztél

de pl. Sandy 2magos celeron/pentu

ium helyet minek vegyünk FX8120 -t?

hisz valamely tesztoldalak szerint jobbak mint fx8...

2013. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!