Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes, illetve szabad egy...

Érdemes, illetve szabad egy "AMD Athlon xp 2000+" processzort nagyobb órajellel járatni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen procim (egy Asus alaplapban) és a BIOS-ban van lehetőség a processzor órajelét magasabb értékre állítani. Most 1,667 Ghz-en üzemel szépen, kérdésem az volna hogy át lehet-e állítani úgy hogy nehogy gond legyen belőle. Lehet még 2 illetve 2,5 Ghz-re állítani.


Köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 18. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog 2.5-n menni, a régi Athlonokon ha 300 mhz-t lehetett emelni, az már extrém tuningos darab volt. Lehet járatni, ha le tudod hűteni, de nem érdemes, mai programoknál semmit sem nyersz vele.
2013. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. Akkor meg sem próbálom, így megy szépen, nem akarom elrontani.
2013. jan. 18. 08:32
 3/7 anti paladin ***** válasza:

Szerintem simán megér egy próbát. Az xp-ket, tíoustól függően lehetett húzni. Laptól is függ de a 2 Ghz reális cél.

És az xp pedig meg fogja hálálni azt a plusz 300 MHz-et. Ha mákod van továb is lehet húzni. PErsze tényleges értelme akkor van ha 1 giga vagy több ramod van.

2013. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1,5 Gb ram van benne, akkor 2 Ghz-el majd megpróbálom esetleg. Baja nem lesz tőle? Egyszerűen nemindul majd el, aztán akkor BIOS reset?
2013. jan. 18. 10:48
 5/7 A kérdező kommentje:
mármint ha mégse bírja a 2 Ghz-et. Akko rmajd nem indul el?
2013. jan. 18. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nem fog elindulni. CMOS Clear után fog csak menni.

CMOS Clear előtt áramtalanítod a gépet, összeérinted a két tüskét vagy ráteszel egy jumpert és megnyomod a bekapcsoló gombot.

2013. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy 8-9 éves athlon xp procit 1 Ghz ről stabilan használtam 1.8on, de pörgött már 2.2 n is. Szóval hulyeség hogy egy régebbi procit nem szabad tuningolni.
2013. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!