Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapomon néhány kondenzá...

Az alaplapomon néhány kondenzátor fel van duzzadva, belerakhatom az új videó kártyámat (asus geforce 210), lehet valami baja ha tönkremegy az alaplap vagy más alkatrész?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom hogy milyen alaplapom van, de 2006-os, továbbá szerintetek jó döntés volt a videókártya amit vettem?

2013. jan. 18. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem raknám bele, a kártya pedig 1 ratyi :D
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy 10ezer alatti ár kategóriában, azaz a sajátjában milyen. Bővebben is kifejtenéd?
2013. jan. 18. 21:48
 3/9 anti paladin ***** válasza:

A kari egy borzadály de megfelelő ha nincsenek nagy igényeid.

Ha az alaplapon elszállnak a kondik, nem lesz baja másnak. Viszont számíts egy rövid úton bekövetkező alaplaphalálra. A púpos kondik után az jön.

2013. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Osynho ***** válasza:
Cseréltesd ki a kondikat.
2013. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kicserélni házilag is meglehet oldani? Körülbelül mennyibe kerülne, ha szakember cserélné ki?
2013. jan. 18. 22:09
 6/9 anti paladin ***** válasza:
Ki lehet cserélni házilag, nemrég a www.logout.hu oldalon írt valaki egy remek cikket sok szemléltető képpel. Kis kereséssel megtalálhatod.
2013. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Osynho ***** válasza:

Ha van kellő tapasztalatod a forrasztással, illetve van egy épkézláb pákád, akkor simán. Vegyél hozzá azonos adatokkal bíró kondikat (nem nagy pénz). Én egy haverommal csináltam, ő elég ügyes, de nekem csak 1db-al volt gond.


Ha nem vagy biztos benne, vidd szakemberhez! nem tudom mennyiért vállalnak ilyet, nem hiszem , hogy olyan nagyon sok lenne.

2013. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek úgy jó ha belerakom a videókártyát, és majd ha tönkrementek a kondik akkor cserélem ki őket?
2013. jan. 18. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lehetne baj, ha elmennek a kondik! Simán vihet magával mást is, ha valami miatt más feszkó kerül az egyes alkatrészekre!


Egyébként a kondit sem mindegy hogyan szereled be (anód - katód), és nagy frekvenciánál már az elektródák hossza is számít. Jobban jársz egy szakemberrel, szvsz. 3-5ezerből megvan.

2013. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!