Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az FSB-nek mi a jelentőssége...

Az FSB-nek mi a jelentőssége 20-30ezer Ft-os alaplapoknál? 2 közül kell választanom: FSB 2400 MHz (4.8 GT/s) vagy FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)

Figyelt kérdés

A nagyobb értékű jobb, de többe kerül. Olvastam, hogy elvileg 10 éve nincs jelentőssége, de olvastam olyat is, hogy van. Tehát nem tudom melyik mennyire igaz.

A PC hardverei közti kommunikáció sebességet jelenti? Mennyire van jelentőssége?

Átlagos ddr3-as ramok sebességéhez van köze? v ddr5-ös vga-ramhoz?

Közép kategóriás gép egyeltalán kihasználja bármilyen mértékben is a két említett FSB értéket?

pl: alaplap hiába kezelne 1866Mhz-es ramokat, ha 1600-osat rakok bele akkor semmi jelentőssége, így van ez az FSB-vel is?



2013. jan. 19. 03:42
 1/2 anonim ***** válasza:
FSB az a "sín" amin a memória és CPU / GPU között mennek az adatok, minél magasabba frekvenciája, annál több adat tud időegység alatt egy ciklussal órajellel eljutni a memóriába/ból. Ezeknek szinkronban kell lenniük egymással, tehát ha a memória lassú akkor hiába veszel gyorsabb FSB-jű kártyát, visszafogja a lassabb alkatrész a gyorsabbat, magyarul a leglassabb alkatrész lesz a szűk keresztnetszet.
2013. jan. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. jan. 19. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!