Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap feltelepítettem a...

Tegnap feltelepítettem a Linux Mint-et Windows 7 mellé, miután használtam a Mint-et úgy 2-3 órára utána nem volt hang a Windowson, majd Linuxon se. Mi lehet a problémája?

Figyelt kérdés
A hangkártya típusát nem tudom megmondani, csak annyit tudok hogy ilyen Vinyl AC'97 driver van hozzá.

2013. jan. 19. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a Mint be szedtél le olyan packege-t ami driverhez van valószínüleg azzal akarja összehozni a dolgot a rendszer szóval állítsd át az illesztőprogramot és akkor lesz hang vagy Linux mintbe indíts el valami zene fájlt és


beállítások Kimeneti (output) modul: OSS-meghajtó 1.2.10. Katt rá, Keverő fülön találsz ilyet hogy "Hangerőszabályozás: Master nem PCM".kipipálod!


Katt alkalmaz és jó lesz

2013. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy milyen géped van leírhatnád avgy ha laptop azt is !
2013. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok igaz én ubuntut használok nem mint et de találtam neked egy ilyet hogy Pulse Audio ezt tedd fel terminálba beírod hogy:


sudo apt-get install libasound2-plugins "pulseaudio-*" paman padevchooser paprefs pavucontrol pavumeter


ez eltart egy darabig várd meg amíg befejez mindent


EZEK UTÁN BEÍROD A TERMINÁLBA EZT:


gksudo gedit /etc/asound.conf


Ez megfog nyitni egy text editort olyat kell látnod mint a winfosban a jegyzettömb


illeszd be ezt:


pcm.pulse {

type pulse

}

ctl.pulse {

type pulse

}

pcm.!default {

type pulse

}

ctl.!default {

type pulse

}



EZEK UTÁN MENTSD EL HA MEGKÉRDI FELÜLÍROD E NYOMJ IGENT zárd be és meny a System -> Administration-menüpont -> Kilik a Users and Groups-ra. !(Angol linuxot hazsnálok bocsesz)

Lesz egy olyan hogy Manage Groups görgess a legaljára és lesz egy olyan hogy


pulse-access

pulse-rt



Nézd meg hogy minda kettő akitv e ez ugy látod hogy villágit mind2-ö

Itt lesz egy olyan hogy Properties(magyarul beállítások)

itt beállíthatod majd a hangot

Ezután ezt is zárd be!


Meny el ide


Applications -> Sound and Video -> Kattints a PulseAudio Preferences-re


lesz egy olyan fül hogy Network Access és alata három dolgot kilehet pipálni


Ezeket pipáld be


Enable Multicast/RTP Receiver

Enable Multicast/RTP Sender


Ezután mentsd el avgy alkalmazd ahogy tetszik és meny be a System -> Preferences -> Sound menüpontba és nézd meg hogy a Enable Software Sound Mixing müködik e? Lesz egy fül azzal a szöveggel hogy Sounds(hangok) ott lesz egy ilyen hogy set devices autodetect(magyarul automatikus felísmerés vagy ilyesmi lesz)

Utolsó lépésként Ctrl + Alt + Backspace -t nyomd meg és restartold a pulseaudio-t ezek után ha mindent jol csináltál működni fog minden!



Remélem tudtam segíteni

2013. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ignorant ***** válasza:
Ha mind a két oprendszer alatt jelentkezik a hiba, akkor talán az eszközt sem ártana ellenőrizni. Szerintem a linux telepítése miatt nem szűnik meg a Windowson a hang.
2013. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@Ignorant



hidd el hogy megszűnhet!

2013. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ignorant ***** válasza:
Elmagyaráznád hogyan?
2013. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gepzene ***** válasza:
Lehet, hogy biosban kellene engedélyezni az integrált via hangkártyát.
2013. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!