Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépem jövő júniusban lesz hat...

Gépem jövő júniusban lesz hat éves és IRQ összeakadást produkál. Érdemes a hibának utánajárni vagy cseréljem le mert nem éri meg a szervízköltség se?

Figyelt kérdés

Ez egy Asus M2N-e alaplap. Minden rendben működött benne eddig, de most azt vettem észre, hogy hosszú perceket kell várni míg be boot-ol, hibaüzenetet nem írt ki, de fekete volt a képernyő végig.

A windows bejött fekete képernyővel.

Valami logfájlba írta a hibát, hogy a videokártya összeakad más eszközökkel, tiltsak le más eszközt ha szeretném a videokártyát használni...

Kivettem belőle a videokártyát (Asus Ati Radeon Eax1300 Pro), gondoltam hogy hátha az a rossz. Másik gépben tökéletesen megy úgyhogy nem az a rossz. Betettem egy sima PCI-s régi videokártyát (mert csak az volt itthon), azzal elindult, de mivel mellette van a hangkártya, rendesen akadozott a hang...

Miután az integrált hangkártya is idegesítő jelenségeket produkál (elkezd időnként - a legváratlanabb pillanatokban - sisteregni és csak a gép újraindítása segít -

kivettem a hangkártyát, rádugtam egy USB hangkártyát.

Nagyon vicces hogy ha rá van dugva az USB hangkártya, akkor el se indul, be sem Boot-ol, mert IRQ összeakadás van valószínűleg...

BIOS-ból a legújabb van fent, ennél frissebb nincsen.

BIOS-ban a PNP OS opció "yes"-re állítása nem segít (valamiért alapértelmezetten "no"-ra van állítva) de mivel nem volt sose gondom vele, csak most, eddig gond nélkül működött, nem tudom mi lehet az oka. Ha ez az IRQ összeakadás van és nagy nehezen be sikerül lépni a BIOS-ba, lefagy még ott is, a nyilakkal nem megy a menüpontok között, kikapccsolni se lehet csak a kapcsoló igen hosszas nyomvatartásával... Kondenzátorok elvileg nincsenek felpúposodva, ellenőriztem őket.


Van valakinek valami ötlete a hiba kijavítására? Esetleg Cseréljem le?

Természetesen hiába tiltok le BIOS-ban ezt-azt amit nem használok, pl. integrált hangkártya, stb, ez se oldja meg a problémát.



2013. jan. 19. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hagynám..nem éri meg:D inkább gyüjtögetnék egy új konfigra
2013. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csere :(

az oprendszer mikor lett utoljára rakva?

2013. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kb. 2 hónapja.

De mivel bekapcsoláskor is képes lefagyni valamint a CMOS-ban is, egyértelmű sajnos, hogy oprendszer-független a probléma.

2013. jan. 29. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A bios chip mennyire melegszik vagy a chipset ?
2013. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bevallom az nem tudom hogy merre van...

A CPU hűtőalatti terület szokott melegedni eléggé.

2013. jan. 30. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


így néz ki a bios chip


ez pedig a chipset : [link]

a piros vonalak mutassák

2013. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!