Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A q9100 processzor mennyire...

A q9100 processzor mennyire jó egy laptop-ba?

Figyelt kérdés

Azt tudom, h 4 magos, 2,26 Ghz-es.

Mennyire melegedne? 3giga RAM-hoz érdemes megvenni?



2013. jan. 19. 18:44
 1/6 BM-Striker ***** válasza:

Nem tudom, mennyiért?


Ha az alaplappal kompatibilis, akkor is lehetséges, hogy a gyengébb cpu-hoz tervezett hűtés kevés lehet neki.

2013. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

érdemes kipróbálni?

max továbbadom, ha nemjó

2013. jan. 19. 20:00
 3/6 lambo96 ***** válasza:
Először is fontos a foglalat. Biztos, hogy laptopba valót nézel? Mert elvileg a laptopba és gépbe más való.
2013. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato ***** válasza:
100%

Beírod a Google keresőbe a jelenlegi processzorod pontos típusát és megnézed Intel oldalán a hivatalos fogyasztását.

Utána beírod keresőbe a Q9100 pontos típusát (azért így fogalmazom, mert van olyan proci ami típusszám utáni betűben tér el és más a fogyasztása!) és megnézed ott is.

Ha kisebb vagy egyforma, akkor biztos elbírja a hűtés. De cseréhez kell majd hőátvivő kétoldalas ragasztó. Ha picit nagyobb csak akkor még valószínűleg jó. Ha az adott készülékből (notebook) volt olyan a tiéddel egy időben ami ilyen procival jött ki, akkor majdnem biztos.

Szerintem nem rossz az a Q9100 pláne egy mai kamu 4 magos i5-i7-hez képest.


ja igen a fenti keresőben érdemes a proci tokozást is nézni, hogy egyforma legyen!

2013. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
annyira értek hozzá, meg betudom szerelni, megis néztem a foglalatot, elm. jó, majd 1x sztem beruházok rá
2013. márc. 10. 11:18
 6/6 BM-Striker ***** válasza:

Itt igazábol a notebook szegmensben óriási, 45w-os tdp lehet a probléma, mivel a core 2 duo-val szerelt notebook-ok, mint 35w-os tdp-re vannak optimalizálva.


Ha gép ből vam egy erős dgpu-val szerelt változat is akkor jobbak az esélyek.



Milyen típusú notebook-ba menne bele?

2013. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!