Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől jobb egy overclock-olt...

Mitől jobb egy overclock-olt cpu mint egy sima?

Figyelt kérdés
És miben mutatkozik meg hogy oc-s?
2013. jan. 19. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az overlock azt jelenti, hogy a processzor órajel fel van tornázva egy kicsit. Pl. 3GHz-ről 3,4GHz-re.

Alapból egyik processzor sem overlock-olt, csak overlock-olható. Az alaplap beállításaiban lehet felhúzni az órajelet. Hogy konkrétan melyik proci húzható, azt leginkább a gyártó, vagy az adott számtech bolt eladójától lehet megkérdezni egy átlag felhasználónak.

2013. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Alapból OC CPU nincsen.

Magadnak kell feltuningolni...

Az órajele magasabb egy overclockolt CPU-nak.

Viszont egy sima "mezei" CPU-t nem tudsz rendesen tuningolni, mindig lesz valami kínja-baja.

______

Egy OC proci lehet h kicsikét (vagy sokkal) erősebb a nem feltuningolt tesójánál.

Viszont sokkal többet fogyaszt.

2013. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valamennyire értek ezekhez azt tudom hogy nincs gyárilag oc-zott Cpu, azt is tudom melyiket lehet és melyiket nem csak arra voltam kíváncsi mi különbség. Amúgy megéri overclock-olni?
2013. jan. 19. 22:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Jobban melegszik proci, szóval nagyobb (és drágább) hűtő kell rá. Esetleg vízhűtés. Ezen kívül megnő a fogyasztása is. A mai 4-8 magos processzorok világában tök felesleges. Általában már csak azok csinálják ezt, akik élvezik, hogy rekordokat döntögethetnek a processzor órajel emeléssel.
2013. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És egy intel core i5 3570k-t 3,4-röl 4, 2-re tunigolni megérné
2013. jan. 19. 22:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2013. jan. 20. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Minden választ megkaptál. Ha kedved van szórakozni ezzel, lelked rajta. Megérni nem éri meg, de tönkretenni nem tudod (max. fagyni fog a géped, amíg be nem állítasz egy jól működő freqit/szorzót/feszkót) ...kivétel ez alól, ha menet közben kapod le a CPU hűtőt, mert akkor elég a processzorod

A teljesség kedvéért leírom: a láma kérdéseidből ítélve én nem javaslom, hogy piszkáld a processzor beállításokat. Szerencsére valsz. nem is tudod, hogy hogyan kell.

2013. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valahogy csak megkell tanulni :)
2013. jan. 20. 20:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg kell hát!

De nem érné meg véletlenül sem elrontani egy 50k-s CPU-t.

De... Amit akarsz!

2013. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!