Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Értelmes magyarázat erre a...

Értelmes magyarázat erre a viselkedésre?

Figyelt kérdés
Az egyik nap volt egy kis cipekedés a gépet illetően, egyik helyről a másikra, aztán szépen hazakerült(semmi nem változott benne) eltelt egy kis idő,újra bekötöttem mindent és elkezdett furcsán viselkedni. Mikor áramot adok a gépre akkor elkezdi bekapcsolni magát, de aztán leáll.(tehát hozzá sem érek a bekapcsoló gombhoz, ha lezúhom az alaplapról a két gombot akkor is ezt csinálja) bepörgeti a ventiket, a vinyót, az alaplapon világítanak a ledek egy másodpercre és kis idő után előről kezdi az egészet. be próbálja kapcsolni magát és mintha elmenne a szufla vagy nem is tudom. lehet táp probléma? tudom nem a legmárkásabb táp egy i3-as géphez( HKC 550W ), de egyszerűen nem tudom hogyan lehetne képes egy táp ilyesmire, valami tudományos magyarázat? vagy nem is a táp a hibás? ötletek? fontos lenne, nem olcsó konfig.

2013. jan. 19. 22:18
 1/8 A kérdező kommentje:
bekapcsolni sem tudom, nem reagál a bekapcsoló gombra.*
2013. jan. 19. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:

elakarod indítani?

a cipekedésen mit értesz sokáig volt hidegbe ?

mennyi idő telt el hogy haza vitted és bekapcsoltad?

2013. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt a tápot mindenképpen cserélném, egyelőre az a legvalószínűbb.
2013. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

lekaptam a perifériákról, be a kocsiba, aztán volt egy estét egy másik helyen kicsit használtam ott is, semmi baja nem volt, visszahoztuk haza, állt 1-2 órát a fűtött lakásban, és utána dobtam össze megint, és akkor vettem észre hogy nem jó. tehát nem volt sokáig a hidegbe.

beszeretném de nem tudom mert nem reagál, megától kapcsolgatja be magát, majd ki kis időközönként 1-1 másodperceken keresztül, tehát pont csak annyi ideig hogy pörögjön picit minden venti

2013. jan. 19. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden vissza van kötve ? ha igen.


Húzd ki a konnektorból vagy hátul a tápnál kapcsold ki a billenő kapcsolót kb 5 mp


kapcsold vagy dugd vissza ,,elindul,, amikor elindul nyomd folyamatosan a power gombot ha leállt várj kb 2mp és kapcsold be a gépet


innen folyt ha nem jó

2013. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legelső alaplapom halálakor ez volt nálam is. Ha hagyod, hogy ki be kapcsolgassa magát lehet, hogy egy idő után bekapcsol, nekem akkor volt, hogy 2 óra hossza elteltével bekapcsolt. Viszont akkor még nem értettem hozzá és egy ismerősöm kicserélte benne a processzort, alaplapot és a tápegységet is. De alaplap hiba volt az tuti. Lehet nálad is az van. Am. nálam MSI alaplapnál volt ez. Mind1ik típusnál másképp jön elő, ha tönkre megy.
2013. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

powe_r: már többször is próbáltam, továbbra is ugyanaz.:/

válaszoló: az elképzelésed logikus, holnap leméretem a táp feszültségeit, aztán ha azzal minden oké lesz akkor megpróbálom hagyni hogy hátha bekapcsol, ha nem akkor garanciás javíttatás.

2013. jan. 20. 00:29
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Táp feszültségeit? ha leáll a táp akkor mindegy hogy tökéletes feszültséget ad e vagy sem mikor megy...

és az sem minegy hogy teljesítményt letudja e adni az inditáshoz mert valószinü az a gond

.

HKC az márkás táp hisz HKC az egy márka:)

de sajnos nem minösül tápnak, veszélyes a gépre mindegyik de hát te dolgod mit csinálsz

.

táp után igen alaplap is lehet hibás de nagy valószinüségel 99% a HKC táp okozta akor azt a hibát bene

szia

2013. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!