Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rosszul sikerült/megszakított...

Rosszul sikerült/megszakított bios frissítés tényleg hazavágja az egész gépet minden hardverrel együtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 02:46
 1/6 soccerway ***** válasza:
Csak az alaplapot kell utána kidobni, minden más sértetlen marad.
2013. jan. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd meg az alaplap pontos típusát, és akkor többet tudunk. Ha van rajta recovery (visszaállítás) jumper, akkor nincs gond.
2013. jan. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Ahogy előttem írják, csak az alaplap veszhet oda. De a mai modern alaplapoknál szinte kizárt, hogy ezzel haza tudod vágni.

Pl. Gigabyte -nál már a belépő szintű deszkák is dual BIOS -osak. Asus -nál meg ott a CrashFree BIOS, aminél egy pen drive segítségével is helyre tudod állítani a félresikerül flash -elést. De más gyártók is kínálnak általában valami megoldást.


Régen ezek előtt pl úgy csináltam meg, hogy kiszedtem a BIOS chipet egy ugyan olyan gyártmányú és hasonló chipsetű alaplapból. Ezzel indítottam a BIOS hibás alaplapot. Majd a gép működése közben kicseréltem a félreflash -elt chipre, ez után megint lehetett flash -elni.

2013. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Asrock 970 pro 3 alaplap
2013. jan. 20. 14:28
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Ezt találtam (elvileg a tiéd is támogatja):


"Az ASRock Crashless BIOS segítségével a felhasználó anélkül frissítheti a BIOS-t, hogy a meghibásodástól kellene tartania. Ha áramkimaradás történik a BIOS frissítése során, az ASRock Crashless BIOS automatikusan befejezi a BIOS frissítést, ha visszatér az áram. Ne feledje, hogy a BIOS fájlokat az USB háttértár gyökérkönyvtárába kell másolni. Csak az USB 2.0 csatlakozók támogatják ezt a funkciót."

2013. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is már megtalálta! de ezzel nem mentem sokra
2013. jan. 20. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!