Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core2Quad Q9550 gyári...

Intel Core2Quad Q9550 gyári órajelen + Arctic Cooler Pro 7 jól bepasztázva a proci. Mégis miért megy fel 70-90°-ra a hőmérséklete, ha maxon dolgozik a gép?

Figyelt kérdés

Sikeresen beszereltem a gépembe a címben említett proci hűtőt, szemmel láthatólag jól működik, mivel 35-45 fokon tartja alapállapotban a 4 magos CPU-mat. Viszont amikor elkezdek valamit csinálni rajta, mondjuk játszom, vagy HD webkamerázom skypeon, vagy valami proci teljesítményt igénylő munkát végzek a gépen, akkor felmegy akár 90 fokig is a hőmérséklete. Változó, mivel amíg az egyik 68°-ot mutat, a másik 92°-t.

Tudnátok valami tippet adni, hogy ez normális-e így?

Már csak azért kérdezem, mert azt írta az eladó ahol vettem, hogy több magos húzott gépet hűvösen tart.

Nos, ez a proci még csak húzva sincs, a gyári beállításon van Core2Quad Q9550 2,83Ghz-en.

Fentebb nem is merem venni már, nehogy leégjen, ha így felmegy kilencven valamennyire.


Tudna valaki tanácsot adni?!


Állítsak valamit a BIOS-ban, hogy nagyobb legyen a venti fordulatszáma?

Jól bepasztáztam a procit, még talán több is került rá, mint kellene.

Szóval nem értem miért megy fel ilyen magasra!


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 22. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Az is baj ha sok,nem tudja átadni a höt a hűtőnek.Próbáld ujrapasztázni és a lefogatásst is ellenörizd hogy mind a 4 rendesen a helyén legyen.
2013. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az egyik ennyit ír a másik annyit? CPU-Z-vel nézd meg. Ha az is sokat ír rá, akkor pasztázd újra.
2013. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Sokmindem közre játszhat

rosszul szelözö gépház (gépházoldal levétele nem megoldás)

rosszminöségü tápegység

alaplap BIOS frissitést igényelne vagy nem kompatibilis teljesen/részben valamivel vagy apróbb/nagyobb hibája van

stb... stb...

cpu t használtan veted? mert lehet már haldoklik mert valamelyik elözö gazdája agyon tuningolta

.

cpu hütövel biztos minden rendbe van?

megfelelöek bios beálitásk?

automatikus legyen a fordulat és aktív hütés házirend legyen mindenüt beálitva

feszültség se legyen más értéken legfeljebb alulfeszelni lene érdemed ha minden minöségi és stabilan birja

2013. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

CoreTemp progival mérem egyfolytában a proci hőmérsékletét. Mind a 4 magját külön kijelzi. Alapállapotban a magok sorrendben: 33,37,50,36 fok szokott lenni +-5 fok.

Amikor elkezdek a géppel komolyabban dolgozni akkor ugyanebben a sorrendben: 72,92,63,68 fok körüli értékeket jelez ki. Tehát amelyik mag alapállapotban a legmelegebb, az meghajtva van mikor a leghűvösebb marad. Everest Pro-val is teszteltem 20 percen át, ott is pont ugyanezeket az értékeket adta...

Legfrissebb BIOS van telepítve. Feszültségek Auto-n vannak, ezeket nem is piszkáltam.

Viszont azt nem tudtam pontosan mennyi pasztát is kell nyomni a proci felületére. Már másodjára pasztáztam újra, mivel először amikor ráhelyeztem a hűtőt picit kifolyt alatta, de csak éppen hogy.


A nyoma picit meg is látszik, azt mivel szoktál letakarítani?! Jó sima zsepivel vagy fülpucival?


Mivel oszlassam el normálisan a pasztát ha esetleg megint újrapasztáznám? Akármivel érek hozzá ráragad és tiszta szmötyi lesz minden!


Csak írom, hogy ez volt az első proci műtétem szgépben, szóval a rosszindulatú megjegyzéseket kérlek hanyagoljátok. Senki se születik profinak. :)


Sokat olvastam a proci cseréről, de a pasztázás pontos mikéntje sajnos kimaradt.

2013. jan. 23. 10:01
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

egy kis borsónyi a hütöérintkezö közepére

rányomod procira és szét is kenödött

vagyis kézel sosem kel hozáérni se semi másal tubusbol nyomod a közepére:)

.

pasztatisztitásról vam valahol leirás

leginkább a rászáradtról

ami még törülhetö azt finom anyagal érdemes de ha sokat csiszitolod akkor statikusan kisütsz mindent:P szóval jobb nem szét dolyatni sehova csak proci tetején szabad lenie meg borda alján

.

hát furcsa ha melegszik..

az is lehet hogy hibásak a szenzorok...

.

nézd meg legutolsó (legfrissebb hivatalos) Aida programal is ugyan így a höfokokat

2013. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát akkor nagyon nem végzi az a hűtő a dolgát, vagy a proci kezdi beadni az unalmast. Nekem egy Core 2 Quad Q6600-van GYÁRI HŰTŐVEL és 30 fokot ad, ha nem baszkurálom. Ha játszok, vagy bármi egyéb 100%-os terhelést adok a 4 magnak, akkor sem megy 62 fok fölé.
2013. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!