Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el az alábbiak...

Miért nem indul el az alábbiakból összerakott gép?

Figyelt kérdés

asus m5a78l-m/usb3

amd fx 4100+gyári hűtő

asus hd7750 v2 1gb ddr5

2x4gb kingston hyperx ram

320gb samsung 7200rpm hdd

lg dvd író

codegen 300xx 400W-os táp (??)


összeraktam, mindent összekötöttem mindennel. rádugom a hálózatra, az alaplapon lévő led világít, bekapcsolnám, de semmi. mindhárom venti (táp, videókari, cpu-hűtő) forog kb kettőt, aztán leállnak, onnantól se kép, se hang.(a led továbbra is világít) nem is pittyeg egyáltalán, el se jut a bootig.

a táp a régi gépből maradt, nem terveztem megtartani csak ki akarom próbálni ezt a konfigot. lehetséges, hogy ez probléma forrása? nem elég 400W?

esetleg valakinek lenne ötlete erre?

köszönöm!



2013. jan. 23. 01:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ami miatt el sem indul rendesen a gép 3 dolog lehet: alaplap, processzor, tápegység. Memóriahibánál hangosan füttyög sokat és oprendszerrel kékhalálozik. Proci hiba esetén nemtudom van-e síp jel, de akkor is csak hót fekete a kép. Alaplap hibánál pedig elképzelhető, hogy egyáltalán nincs semmi. Tápegységnél esetleg a silány minőség vagy az alacsony teljesítmény miatt nem mehet rendesen.
2013. jan. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Komplikato ***** válasza:

"nem elég 400W?"


Az a táp szvsz 300-at se tud, de bár csak az lenne legnagyobb hibája.


Az alaplap 8 tűs(!) tápcsatlakozója be van dugva? Elvileg 1 és 2 magos procinak elég a 4 tűs CPU csatlakozó is, de bizonyos fogyasztás felett már nem. A videókártya tápcsatlakozója be van dugva? A táp 12V-on a saját táblázata szerint tud annyit leadni teljesítményben ami kell a kártyának?


Húzd le a meghajtók tápcsatlakozóját és próbáld úgy bekapcsolni.


Csinálj egy CMOS Cleart az alaplapon és próbáld utána újra bekapcsolni.


Vedd ki az egyik ramot, majd kapcsold be ... majd ugyan ezt a másik rammal!

FIGYELEM A GÉPBEN VALÓ KOTORÁSZÁS ÉS BÁRMI KISZEDÉSE, CSATLAKOZÓ DUGDOSÁS KÖZBEN LEGYEN ÁRAMTALANÍTVA! magyarul vagy a táp kapcsolója legyen OFF vagy legyen kihúzva egész gép, vagy legyen lekapcsolva a hálózati elosztó!


Ha egyik sem segít fentiekből próbáld meg azt, hogy alaplapi integrált ad e képet? Ha igen, akkor Biosban állítsd át PCI-Expresre a videókártya keresését, alaplapit tiltsd le és indítsd újra, de akkor már a kártyába legyen a monitor bekötve. És lehetőleg ott is az elsődleges csatlakozóra.

2013. jan. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ennek a lapnak csak 4tűs tápcsatlakozója van, a videókárytának pedig egyáltalán nincs. és eddig a fentiek közül egyikse működött..
2013. jan. 23. 04:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha jobban megnézed ezt a képet [link] alul középen van egy EATX PWR feliratú bazi nagy csatlakozó na az nem 4 tűs ezt ha nem kötötted be akkor nem indul.
2013. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg várni pár percet, hátha elindul. Plusz az alaplap felső részén van egy 4 pines csatlakozó, az is legyen bedugva.
2013. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Új táp, és menni fog.
2013. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem kel túl komplikálni kérdezö csak belezavarodik

.

egyszerüen a codegen nek nincs elég ereje az inditáshoz (talán jobb is. egy ilyenel kéne ilyen drága gépet járatni)

szépen veszel egy új NORMÁLIS 350W vagy 400W os tápot és el fog indulni

remélem nem vágot haza semit a codegen...

.

FSP APN 350, FSP APN 400

FSP Hexa 400W

Chieftec CTG 400W

kb. 10ezer körül menek újonan

ezek a legolcsóbbak

nem nincs újonan olcsóbb ami jó!!

használtan van csak!!

.

nem!!! nem kell 500W, 600W, 800W os Veszélyes! táp hozá!

hanem egy elfogadható normális táp kel hozá amiket irtam

.

ha nem indul el JÓ! táppal sem akor majd elviszed szervizbe/garancia szervizbe mert lehet valamit roszúl csináltál vagy nincs jól valami

és megnézik megcsinálják

viszont codegen ha nincs szerencséd valamit károsíthatott

.

nemtudom milyen cél vezérelt mikor rákötöted

kiprobálom jó e lol...

én meg kiprobáljam hogy közvetlen 230V milyen lene a mobilomnak?:)

.

ha nincs hozávaló táp adig vársz amig nincs

nem ami kukába való azal teszteled a drága új géped...

jajaj...

szia

2013. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
* egy ilyenel nem (!) kéne probálgatni ilyen drága gépet (elején kimatadt) de kifejtetem ugyis többször ezt bene:)
2013. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban járnál ha nem próbálgatnád azzal a táppal.
2013. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a segítséget! az összes kábel be volt dugva rendesen, tuti nem amiatt nem indult. összesen háromszor próbáltam meg bekapcsolni, remélem nem ment tönkre semmi.. majd szerzek egy új tápot és kipróbálom azzal. annak mennyi az esélye, hogy az alaplap vagy a processzor hibás?
2013. jan. 23. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!