Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A8 vagy A10? Melyik a jobb és...

A8 vagy A10? Melyik a jobb és mivel?

Figyelt kérdés

AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX

32K


AMD A8-5600K 3.60GHz FM2 BOX

25K


2013. jan. 23. 18:04
1 2
 1/15 BM-Striker ***** válasza:
78%
A10-ben jobb a vga.
2013. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
vga????
2013. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottál még processzorba integrált VGA-ról????
2013. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Bakker... nem :D le vagyok maradva ezek szerint :S Én még csak alaplapiról hallottam, nem tudtam h van procis is
2013. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

Cégé a monitor vagy CGA monitor?

.

A10 ben igen erösebb IGP, van iGPU, integrált grafikus processzor

2013. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az 5600K-ban 256 stram processzoros IGP lapul, ami 760MHz órajelen jár. A 256 SP mellé elvileg 16 textúrázó párosul és az IGP elméleti számítási teljesítménye meximum 190 GFLOPS.

Az 5800K-ban 384 stream processzor tanyázik, ami 800MHz-en üzemel. Ehhez már 24 textúrázó tartozik és a max számítási teljesítmény 307 GFLOPS.

Ha az integrált GPU-val szeretnél játszani, érdemes hozzá minél gyorsabb memóriákat venni Dual Chanel Kit-ben (DDR3-1866 hivatalosan támogatott).

Ha minden igaz , az 5800K és az 5600K is képes hibrid Crossfire módban összedolgozni maximum egy HD6670 diszkrét kártyával.

2013. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Bakker... nem :D le vagyok maradva ezek szerint :S Én még csak alaplapiról hallottam, nem tudtam h van procis is"


Pedig ez nem mai történet! :) Röviden megpróbálom összefoglalni a lényeget:

Egyik előnye annak, hogy minden egy chipre van integrálva a helytakarékosság/mobilitás. Mini gépekbe, HTPC-be, notebookba is van értelme, de nem feltétlenül csak ez lebeg az AMD és többi piaci résztvevő szeme előtt.

Amikor a GPU-ban megjelentek a Shaderek (az addig fix grafikus futószalag vált rugalmasabbá ezekkel a programozható egységekkel) illetve azok száma és programozhatósága a fejlődés során növekedett, jött a felismerés is, hogy bizonyos jól párhuzamosítható feladatoknál igen komoly számítási teljesítményt lehet kipréselni belőlük. A DirectX 10-ben a dedikált pixel és vertex shaderek helyett színre lépett az egyesített árnyaló (unified shader), ami még inkább megalapozta az általános célú GPU (GPGPU) megszületését is. Az Nvidia CUDA API-ja (alkalmazás programozási felülete) szintén a GPU számolók általános célú bevetését szolgálja. AMD-nél eleinte a Stream, majd most új néven az APP API hivatott ezt a célt szolgálni. A CUDA és az APP hátránya, hogy gyártó függő megoldások. A Microsoft is bemutatta később a DirectX csomag részeként a Direct Compute-t, ami szintén a GPU-k programozhatóságát hivatott elősegíteni, de ez meg Windows függő. Az egyik nagy befutó programozási felület az OpenCL lehet, aminek a támogatottsága nem függ se hardver se szoftver gyártótól. Az Nvidia anno a Fermivel, direkt a CUDA-ra gyúrt rá alaposan, míg az AMD most a HD7000 szériával az OpenCL képességeket emelte magaslatokba.

Az APU (Accelerated Processing Unit, ahogy az AMD hívja) egy heterogén programozható lapka, ahol nem feltétlenül kell külön CPU magokra és GPU számolókra gondolni, hanem egy új fajta egységre, ami egyesíti a x86 processzorokat a GPU alapú stream processzoros felépítéssel és ahol csak lehet a GPU magok is besegítenek a munkába. Ilyen egységre gyúr az Intel is (elvileg az Ivy Bridge is már heterogén programozható APU egység, de annak a GPU része nem olyan jó, mint az AMD-nél, viszont a CPU oldal fejlettebb) és az Nvidia is (csak x86 licenc hiányában Ők ARM CPU magokkal házasodnak). Elvileg ez a jövő, de ma még nem túl meghatározóak ezek az egységek...jelenleg még külön CPU-ként és külön GPU-ként tekintünk rájuk.

Remélem érthetően egybegyúrtam és nincs benne nagy hülyeség. Aki tud hozzátehet, korrigálhat nyugodtan. :)

2013. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6

Köszi! Amúgy igen saját VGA-val akarok majd játszani mert nincs most még pénzem VGA-ra is!

És akkor milyen Ram-ot ajánlotok?


#7

Ez szép! Van amit értek de van amit nem! :) A többségét én is értem! :D

2013. jan. 23. 19:44
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 CL re sem árt figyelni vagyis érdemes minnél kisebb CL es ramot venni abból amit irtál CL9 minimum persze amik kisebek drágák és ritkák és inkább vanak CL10, CL11 es ramok


A8 al hivatalosan nem megy együtt a 6670 csak 6570


hogy megoldható e valahogy az már más kérdés


és az is más kérdés hogy FM1 A8 al megy e együt de hivatalosan azt sem irják


[link]

2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ártól és alaplaptól függ meg hogy akkarsz e ramot feltuningolni is vagyis valami 2400 asra költenél e de gondolom oylan hatalmas keretet nem szánál rá ugysem:D


a legoclsóbb iylen ramok ami ideális az 13-15ezer körl vanak minimum


ha csak 4GB os KIT et veszel (vagy 2db 2GB ost ha nem kapni KIT ben megfelelöt)


akkor kb. 8-10ezerbe van egy megfeleleö tulajdonásgú

2013. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!