Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire nehéz beszerelni egy...

Mennyire nehéz beszerelni egy processzorhűtőt?

Figyelt kérdés

Túlmelegedett a gépem (80-90°) és állítgattak rajta nekem valamit, de ígyis 76° körül van játék közben, ami nekem nem tetszik, szóval szeretnék egy procihűtőt venni. Nekem Arctic Freezer-t javasoltak még régebben. Pontosan milyet vegyek ehhez? Intel Core i5-2320, 3 GHz


Meg akarom rendelni a hűtőt és magam felrakni, mert elég sok pénzt elkérnek ilyen kis melóért. Még sosem csináltam ilyet, csak egy átlagos számítógéphasználó vagyok, de azt meg tudom mondani, hogy mi micsoda a gépben. :P Szerintetek fel tudnám rakni egyedül? Ilyesmihez küldenek leírást?


2013. jan. 25. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ki tudsz cserélni egy winchestert, akkor ezt is fel tudod rakni, igen.
2013. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először szedd szét és takarítsd ki a géped és a hűtőd. Lehet sok benne a por és nem tudja a hőt elvezetni. Ha van egy kis érzéked, gond nélkül össze tudod rakni és szétszedni. A hűtő egy helyen csatlakozik az alaplapba ahonnan áramot vesz fel, onnan le kell húzni, majd vmilyen módon rögzítve van a processzorra, van pattintós, csavaros, ezer féle rárögzítés, de nem bonyolult egyiksem. Az újat ugyanúgy vissza kell tenni mint ahogy a régi volt. Illetve még vehetsz hűtő pasztát amit a procira rá kell kenni a jobb hő leadás érdekében.
2013. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Arról a pasztáról már hallottam, olyat muszáj venni?


Hát, szerintem is az lesz, hogy először szétszedem és megnézem hogyan is illeszkednek benne a dolgok. Szerintem nem lehet vészes, RAM-ot pl. már raktam be egyedül, bár az túl egyszerű... :D

2013. jan. 25. 16:36
 4/6 anonim ***** válasza:

artic freezerekhez adnak pasztát, elég keveset, de elégséges egyszeri kenésre. Mellékelnek hozzá szerelési útmutatót is, az alapján meg lehet csinálni.

Ami fontos, a processzort óvatosan vedd ki és vigyázz rá. Úgy tudod kivenni, hogy a kis kallantyút (fém rudacska) felhajtod, ezután egyszerűen kijön. Jegyezd meg hogy volt benne, szedd le róla a régi pasztát, és helyezd vissza. A bekent hűtőt pedig a leírás szerint szereld fel. 10 perces munka.


A procit nem feltétlen kell kivenni, eltérő, hogy milyen a foglalata.

2013. jan. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hangzik bonyolultnak, szerintem menni fog. Egyszer mindent elkell kezdeni! Köszi a segítséget! :)
2013. jan. 25. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne hogy menni fog
2013. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!