Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet egy merevlemezen, külön...

Csongeee kérdése:

Lehet egy merevlemezen, külön partíción két MBR?

Figyelt kérdés

Szeretnék a 7-s mellé feltenni egy win8,ki szeretném próbálni.CPU a virtualizálást nem támogatja,a virtualbox vagy a wmvare megoldást próbáltam,de nem tudtam telepíteni.

Egy 25 gb partíciót választottam le,arra szeretném a 8 tenni.

Régebb próbálkoztam egy 7 és xp egy merevlemezen,de csak az egyik indult el.

Milyen megoldást lehet találni,hogy párhuzamosan mindkét rendszert használhassam?



2013. jan. 27. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az MBR, azaz Master Boot Record a merevlemez legelején van és innen indul a rendszer(ek) betöltése. Több partíción lehet több oprendszer, de MBR csak egy van.
2013. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a Windows azt csinálja, hogy boot-képernyőn felkínálja a merevelemezen talált OS-eket, te meg kiválaszthatod, amelyiket szeretnéd használni. Hogy ez korábban XP-vel/W7-el miért nem működött, az rejtély, mindenesetre ha nincs kéznél egy recovery disk (vagy a Win install során nem tudod behozni a repair cmdpromptot - néhány verzióról lehagynak ilyesmiket, hogy kissebb legyen a telepítő mérete), akkor ne nagyon piszkáld a bootsectort.

Különben rakd fel nyugodtan a Win8-t, én bízom benne, hogy el fog indulni - ha meg nem, akkor az lehet még, hogy valami nagyon ősi OS (Win98?) telepítésekor került fel az MBR, vagy még most is ott van hagyva valami Windows.old mappa az egyik partíción - ebben az esetben a teljes formatáláson és egy friss új rendszer telepítésén kívűl - más nem nagyon jut eszembe.

2013. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jogos, nekem két külön vinyón van a két rendszer.
2013. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
grub4dos
2013. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!