Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik verzió lenne a legjobb...

Melyik verzió lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

van nekem egy 2500k és egy p67 extreme 4-re épülő konfigom egy 2 gigás asus 7850 társaságában.


mostanában egyre kevesebb olyan programot használok ami igazán proci igényes, inkább játék az ami a fő felhasználása, ebből is 99 százalékban BF3 multi. Emellett Autocad/Autodesk illetve 720p mobilos videók vágása/konvertálása


megéri e a downgrade az alábbi verziókra ezeknek tükrében:


1. opció: fx 8320 + asrock 970 extreme 3 vagy asus m5a97 r2.0 (az r 2.0 és a sima m5a97 közt mi a diffeencia) vagy msi 970a-g46.

Melyik alaplap lenne a legideálisabb arra, hogy a 8320-at 8350 szintjére húzzam és tartósan ott is maradjon. A platformváltásból bejövő pénzt egy 7870-be tenném.


2. opció: még kisebb proci, pl phenom II 965, iszonyat jó áron van 20 ezer körül, és ezek mellé a fenti lapok közül a legjobb. Felhúzni 4 ghz-re, és a megmaradó pénzt egy 7950-be.


Ezek között nem tudok dönteni, erősebb a 7950, de nem tudom hogy a 965-ben van e elég szufla ezt kihajtani, vagy "csak" 7870 de egy újabb processzorral.


vagy várjak amíg kijön a haswell, és az ivy ára lemegy és akkor egy filigránabb ivy i5. De itt meg az a gond, hogy a 2500k sokat veszít az értékéből.


A tápegységemnek szerintem el kell bírnia bármelyik verziót, egy fsp raider 550 teljesít szolgálatot.


köszi a segítséget :)



2013. jan. 27. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem cserélném le a jó kis i5-öt amd-re, hanem gyűjtenék vga-ra, ha kevés a hd 7850!
2013. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban, ha már megvan a 2500k és egy 7850 akkor inkább kéne megtoldani valahogy azt ha kevésnek érzed.

Bár én a te helyedben várnék amíg kijön a 8xxx széria, és azután is pár hónapot és aztán adnám el és vennék egy 8870 vagy hasonlót.

2013. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!